• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Szafka pod akwarium 200x60x60 plany, realizacja

#1
Chciałbym przedstawić proces budowania szafki pod baniak jak w temacie.
Inspiracją do budowy był temat soltarusa http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2414 którego podpytywałem również na PW co jego zdaniem zmieniłby z perspektywy rocznego użytkowania szafki własnej konstrukcji. Dzięki soltarus za temat i wskazówki.
Oczywiście jak każdy "Bob budowniczy" i ja dorzuciłem swoje 5 groszy i zrobiłem to troszkę po swojemu a efekty poniżej.

Szafka postawiona w mieszkaniu w bloku na podłodze - panele.
Pierwsza warstwa to płyta OSB 25mm na to cztery kolumny z bloczków z betonu komórkowego o wymiarach 60x20x10 i płyta OSB 25mm oraz styropian 20mm. Zaplanowana wysokość szafki to wewnątrz ok 65 cm. Dwie zewnętrzne kolumny wymurowane do ściany a dwie wewnętrzne odsunięte od ściany o 11 cm. Akwarium odsunięte od ściany o 11 cm. W związku z tym iż ja postanowiłem wykorzystać filtry zewnętrzne które już miałem (jeden z nich) nie poszedłem w stronę sumpa. Plan samej szafki jest taki, że w lewej komorze są przewidziane szuflady na różne gadżety, środkowa komora to panel elektryczny oraz sterowanie oświetleniem (i tu podziękowania dla novi-ego za temat http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=3649 i również konsultacje na PW) i kubeł, prawa komora to przestrzeń na kubeł.
Dobra starczy opisywania teraz fotorelacja:
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
jak będziecie ciekawi to cd fotorelacji z budowy szafki będę dołączał na bieżąco.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Szafka pod akwarium 200x60x60 plany, realizacja - przez massacra - 23-01-2014, 01:49 AM
RE: Szafka pod akwarium 200x60x60 plany, realizacja - przez Killifish - 18-02-2014, 01:16 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości