• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Afryka - Szczupieńczyk karłowaty - Epiplatys annulatus

#13
Mam pewien dylemat. Szykując to akawa dla Szczupieńczyków, w moim domu doszło do małego spięcia Smile Bunt na pokładzie Smile Żona i córka zarzuciły mi ze myślę tylko o sobie. Córka wręcz zażądała akwa w swoim pokoju. I tu jest kilka kwestii do omówienia. Jaki wiek jest odpowiedni do zaczęcia "edukacji akwarystycznej" naszych pociech. Jak stopniować obowiązki i zwiększać odpowiedzialność za powierzone środowisko wodne. Jak to zrobić by nie był to tylko słomiany zapał, by nie zniechęciła się po jakimś czasie. Córka ma 7 lat, karmi "moje" rybki z niesamowita troskliwością, dużo czasu spędza na obserwacji rybek. W niedziele podczas cotygodniowych podmianek i czyszczenia akwa nie odstępuje mnie na krok. Nadała rybkom imiona . Jednak mam sporo obaw, wiadomo nie pozostawię jej samej z tym akwa. Ale zawsze jest ale ......


Teraz kwestia natury technicznej, jedyne miejsce w którym mógłbym urzadzić akwa jest półka 80x 40. Nadaje się, tyle ze w niej nie zmieści się te akwa o wym 120x30x30, jedyne które by weszło (i które mam) to gotowiec 60x30x30. Tylko czy do tak małego akwa pakować 10 Szczupieńczyków.

Doradzicie ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Afryka - Szczupieńczyk karłowaty - Epiplatys annulatus - przez andrzej10252 - 23-10-2013, 13:40 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości