• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: % udział dodatków roślinnych w paszach dla ryb drapieżnych

#1
Ciekaw jestem jak się zapatrujecie na zawartość w paszach dla ryb drapieżnych roślinnych dodatków typu spirulina itp.
Bo z wiedzy, którą posiadłem do tej pory na studiach, uważam że jest to kosztowny(w przeliczeniu na 1 kg Wink )zapychacz, z którego ryby nie mają żadnego pożytku. Dlaczego tak uważam? A bo te ryby nie posiadają odpowiednich enzymów do trawienia ścian komórkowych(czy to celulozowych czy to z innych węglowodanów) czy odpowiednich bakterii symbiotycznych(albo jest ich w jelicie zbyt mało).
Jedynym, nikłym, pożytkiem może być funkcja balastowa, którą można zastąpić multum innych składników(skorupiaki), z których ryby jeszcze uzyskają składniki odżywcze.

By uściślić termin drapieżne- mam na myśli ryby z wyspecjalizowanym w tym celu układzie pokarmowym(długość jelita= ~ jednokrotna długość ciała ryby).

Swoją drogą, znacie może jakieś tabelki z długością jelita u poszczególnych rodzin/rodzajów/gatunków? Bo swojego czasu widziałem coś tyczącego się kilkudziesięciu gatunków z j. Tanganika, tylko zapomniałem już gdzie. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
% udział dodatków roślinnych w paszach dla ryb drapieżnych - przez Ruki - 07-03-2011, 22:07 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości