• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 120 litrów - pielegniczki dla początkującego

#1
Zakupiłem sobie akwarium 120 litrów (100 cm x 40 cm x 30 cm). Jeszcze stoi puste, myślę nad obsadą. Kusi mnie bardzo BW z Ameryki Południowej: piasek, korzenie, liście, jakaś pojedyncza żabienica i dużo pistii. Mogę bez żadnego problemu zapewnić PH w granicach 6,0 i twardość bliskie zerowym.
Chciałbym dobrać jakąś obsadę biotopową, konkretna rzeka: apisto + ławica + kiryski. Apisto miałyby być "łownymi gwiazdami", może być jedna para/harem, reszta raczej jako dopełnienie, ale żeby jeszcze z dwa gatunki były. Na odchowaniu młodych mi nie zależy, ale wolałbym, żeby problem problem był rozwiązany na przykład na poziomie zjadania ikry, bo na polowania na małe rybki nie mam szczególnej ochoty patrzeć.
Rybki raczej nie szczególnie wymagające. Jakieś tam doświadczenie mam, ale za apisto nigdy się jeszcze nie brałem, więc bez szaleństw proszę.
Póki co wymyśliłem kombinację:
Pielęgniczki ramireza + neony czerwone + kiryski spiżowe.
Mało oryginalnie, ale i specjalnie do koncepcji przywiązany nie jestem.
Mam nadzieję, że pomożecie wymyśleć coś ciekawego, co mieści się w powyższych założeniach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
120 litrów - pielegniczki dla początkującego - przez Malki87 - 10-10-2013, 21:47 PM
RE: 120 litrów - pielegniczki dla początkującego - przez Killifish - 21-11-2013, 00:57 AM
RE: 120 litrów - pielegniczki dla początkującego - przez Killifish - 21-11-2013, 01:03 AM

Skocz do:


Browsing: 2 gości