• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Trochę w kwestii przedstawienia się...

#1
Witam, ponieważ w koncu, po prawie rocznym wyczekiwaniu, przeprowadziłem się do swojego mieszkanka, mogę spokojnie usiąść i napisać coś o swojej osóbce na tym forum.
Od ładnych kilku lat zajmuję się hodowlą (lub , w przypadku kilku gat. bardzo staram sie aby była to HODOWLA a nie tylko przetrzymywanie ryb w akwarium - co jak na razie mi nie wychodziSmileSmile) Tak wiec hoduję ryby popularnie zwane ziemiojadami. W szczególności są to ryby z rodzaju Satanoperca i Biotodoma. Na początku mojej przygody z tymi rybami udało mi się dostać Satanoperca mapiritensis w ilosci 4 szt. - zakochałem się w nich od razu - pomimo że były całe szare, miały ospę i poobgryzane płetwy ( w sklepie pływały razem z pielęgnicami pawiookimi i akarami ) nie mogłem od nich oderwać wzroku - fakt, długo czekałem na dzień w którym satanoperki będą pływały w moim akwarium Smile
Od tego momentu mineło juz 6 lat i w moich akwariach pływa juz kilka gat. satanoperek oraz Biotodoma wavrini.
Na ponizszych zdjęciach prezentuję kilka wybranych gat. oraz moją "świątynię" (o mały włos został bym rozwodnikiem - gdy żona zobaczyła jak w rzeczywistości wygląda centralny punkt tej "świątyni" czyli wielgachny, metalowy regał WinkSmile ( wczesniej w moich opowiadaniach nie wspomniałem jej ze zajmie pół pokoju i będzie musiało go wnosic 6 rosłych chłopówSmileSmile)
Tak więc Pozdrawiam wszystkich i obiecuję że juz teraz będę się częsciej udzielał ( to do Piotra K. SmileSmile

   
   
   
   

    - Samica S.mapiritensis inkubująca ikrę - niestety po 4 dniach ją zjadła..Sad
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Trochę w kwestii przedstawienia się... - przez galimedes - 01-11-2012, 01:09 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości