• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [180l][Azja] W ciemnych wodach Malezji

#1
Akwarium zalane: sierpień 2012r, zarybione: 18 października 2012r.

Litraż: 180l (faktycznie weszło 150l)
Wymiary: 100x45x40h
Oświetlenie: żarówka energooszczędna 11W
Filtracja: wewnętrzny Aqua Szut turbo 8W
Ogrzewanie: Jager 50W
Temperatura: 25*C
Parametry wody: ? - 60% RO + 40% kran
Dekoracje: biały piasek kwarcowy (sklep), drewno, czarne otoczaki (outlet w Obi)
Obsada: 13 sztuk Puntius pentazona

   

Akwarium powstało w dniu śmierci zbiornika do moczenia drewna (i w jego miejscu). Wykorzystałem sporo starej wody, druga połowa pochodziła ze zbiorników roślinnych, a filtr z dojrzałą gąbką przez cały czas urządzania pracował sobie w wiaderku. Tego samego dnia akwarium mogło być zarybione. Ale co z tego, skoro gdybałem nad obsadą do października. Ostatecznie trafiły tu brzanki ze starorzecza (pierwotny zamysł), a ich stadko zostało powiększone.

W akwa zostało trochę miejsca, więc gdyby ktoś miał jakieś pomysły uzupełnienia obsady… Sam myślałem nad czymś przydennym, co zamieszkałoby w tej pustej kłodzie, ale generalnie wszystkie propozycje mile widziane.

Biorę pod uwagę dołożenie kubełka, ale nie mam jak sprowadzić węży na dół i chyba będzie to wymagało wywalenia dziury w blacie (kolejnej zresztąDodgy).

   

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
[180l][Azja] W ciemnych wodach Malezji - przez Christo - 23-10-2012, 23:08 PM
RE: [180l][Azja] W ciemnych wodach Malezji - przez Killifish - 24-10-2012, 08:16 AM
RE: [180l][Azja] W ciemnych wodach Malezji - przez Killifish - 24-10-2012, 10:29 AM
RE: [180l][Azja] W ciemnych wodach Malezji - przez Killifish - 25-10-2012, 08:06 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości