• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112l][Ameryka Południowa] Zbiornik do moczenia drewna

#12
(10-10-2012, 08:15 AM)Killifish napisał(a): Krzysztofie - opis pozyskiwania piasku znakomity, liczę, że zachęci wielu do poszukiwań. To, że przeszedłeś na biały piach, cóż, ja wolę ciemne i naturalne. Pytałem, bo podłoże wydało się znajome. Na Niżu wiele takich miejsc i warto poszukać swojego kawałka Rio.

Szkoda, że zbiornik nie istnieje, bo bardzo ładnie się prezentował i uważam, że dla pielęgniczek miejsce tam było, przy lekkim zasyfieniu dna spokojnie można było je tam wprowadzić.
Akurat 20 małych neonów na 85 litrów wody to małe obciążenie, w kostkach tyle potrafią trzymać Wink Cieszy jednak zdroworozsądkowe podejście.

Z ciekawością czekam na prezentację pozostałych zbiorników.

W zasadzie każdy piasek jest naturalny (z wyłączeniem tych farbowanych), przeszedłem na biały bo lubię kontrast z drewnem i lepiej imituje Am. Pd. Na monga jest zdjęcie - tytuł chyba "Rio Negro beach", gdzie gdyby nie tropikalna roślinność miałoby się wrażenie że leży śnieg.

Naprawdę Polska oferuje moim zdaniem wystarczającą paletę barw i granulacji podłoży, choć tak białego jak chciałem nie znalazłem, stąd zakup.

Właśie o małe obciążenie akwarium mi chodziło. Nie zawsze mam czas i ochotę nim się zajmować. Zbiornik ten przetrwał od kwietnia ubiegłego do sierpnia tego roku. W tym czasie zrobiłem tylko 4 podmiany, które bardziej maiły na celu bardziej doprowdzenie wody do bardziej przyjaznych rybom parametrów niż redukjcę No3.

Kostka to faktycznie nowe oblicze kuli. Ludzie żyją jakimiś schematami. "duzę ryby do dużego akwa, małe do małego" - jakby trzymanie miniaturowych kąsaczy w średnim lub dużym zbiorniku (co pozwala zachować odpowiednią skalę aranżacji) było nie wiadomo jaką ekstrawagancją.

(10-10-2012, 08:20 AM)junak-rider napisał(a): Ciekawy zbiornik, chociaż mocno "surowy". Wstaw fotki z tymi skalarami,bo pewnie go trochę ożywiają.

Skalary są oczywiście w innym zbiorniku...


(10-10-2012, 08:58 AM)qbsztyk napisał(a): Osobiście podziwiam Twoje podejście do akwarystyki. Z Twoich opisów (póki co Wink)bije dojrzałość i zdrowy rozsądek. Też czekam na prezentacje zbiorników i ich mieszkańców. Witamy na pokładzie Krzyśku.

Dzięki Qbsztyk. Niestety tylko w kwestii akwarystyki jestem dojrzałyTongue Nie napalajcie się tak na moje aranżacjeBig Grin trudno żeby wszystkie były równie udane. Oczywiście jeśli coś wyjdzie to pokażę, jeśli nie - nie będę zasyfiał Wam forum.

Pozdrawiam
Christo

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: [112l][Ameryka Południowa] Zbiornik do moczenia drewna - przez Killifish - 09-10-2012, 18:39 PM
RE: [112l][Ameryka Południowa] Zbiornik do moczenia drewna - przez Killifish - 09-10-2012, 21:05 PM
RE: [112l][Ameryka Południowa] Zbiornik do moczenia drewna - przez Killifish - 10-10-2012, 08:15 AM
RE: [112l][Ameryka Południowa] Zbiornik do moczenia drewna - przez Christo - 10-10-2012, 09:33 AM
RE: [112l][Ameryka Południowa] Zbiornik do moczenia drewna - przez Killifish - 10-10-2012, 10:04 AM

Skocz do:


Browsing: 2 gości