• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jakie przyczyny małej ilości bakterii nitryfikacyjnych.

#3
(04-07-2012, 23:34 PM)Killifish napisał(a): 1. Moc filtrów a najlepiej modele i jakie gąbki?
eheim 2228 1050l/h, na dnie rurki ceramiczne, 1 koszyk z gąbkami+plasterek włókniny na wierzchu, 2 koszyk z substratem pro, 3 koszyk substrat pro + włóknina na wierzchu. Wszystkie wkłady eheim. Filtry wewnętrzne to aquael circulator 650 + gąbka (600l/h), a drugi to fluval plus 3 (700l/h).

[/quote]
2. Jaki biotop i ryby?
[/quote]

Pielęgnice managuańskie 9 sztuk + 3 kiryśniki czarnoplame.

[/quote]
3. Parametry wody?
[/quote]

ph-7, no2 i no3 na wysokim poziomie (jak na częste podmiany), woda twarda,

[/quote]
4. Wystrój akwarium?
[/quote]

Na dnie 8 cm piasku, 3 duże kamienie, 3 małe i jedna duza żabienica wielkolistna.

[/quote]
5. Jakie rośliny i oświetlenie?
[/quote]

Oświetlenie to taśma led kilkanaście metrów. Ilosć światła odpowiada około 0,4W/1l.

[/quote]
Opisz na czym polegał restart, dokładnie.
[/quote]

Restart polegał na wymianie roślin, podłoża, akwarium, obsady. Zostały filtry przeniesione z poprzedniego akwarium, gdzie złoża były wzorowe. W akwarium nowym woda odstała 2 doby zanim przeniosłem filtry. Wydaje mi się, że po trzech miesiącach akwarium powinno być dojrzałe, lecz u siebie ewidentnie mam nie dojrzały zbiornik. Kiedy pół roku temu kupiłem eheima to po 3 tygodniach nastąpiła niesamowita poprawa jakości wody i samopoczucia ryb i roślin.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Jakie przyczyny małej ilości bakterii nitryfikacyjnych. - przez Killifish - 04-07-2012, 23:34 PM
RE: Jakie przyczyny małej ilości bakterii nitryfikacyjnych. - przez mik - 05-07-2012, 08:57 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości