• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sarotherodon linnelli

#1
Smile ciężko mi coś pisać bo dostałem 13 kajtków 1,5 cm Smile. W przeciągu tych 3 miesięcy potroiły wielkość. Zaczyna się też już chyba zaznaczać dymorfizm płciowy chociaż jeszcze żaden samiec nie zrobił się taki czarny. Bardzo fajne ryby, zero problemów z aklimatyzacją, po przylocie nie miały nawet jednego nicienia - super czyste pod tym względem musi być jezioro Barombi Mbo. Lubią kopać w piasku ale nie bardziej jak np. taeniatus. W sensie - pozostawiają takie małe kraterki. Niestety siora znowu poleciała - tym razem do szwecji i nie zdążyłem pyknąć fotek. Póki co filmik (nie mój) ryb dorosłych. Woda w barombi mbo ma odczyn lekko zasadowy ale jest miękka. Przygotowałem taką wodę u siebie po imporcie używając RO i buforów kenta dla pielęgnic z afrykańskich jezior tektonicznych. Teraz śmigają na lubelksiej kranówce Smile rosną jak na drożdzach i są mega aktywne. Non stop też pływają w stadzie - bardzo mi przypadły do gustu sarotherodony. Nie mogę się doczekać aż podrosną i zaczną się wycierać Smile. Czerń u dorosłych samców lepsza jak u stomatopedia!



Smile
oczywiście są dostępne Wink ale jest to ryba krytycznie zagrożona wyginięciem według czerwonej księgi - tylko dla kogoś, kto jest pewny, że chce je rozmnażać Smile.

Właśnie przeczytałem, że są też w C.A.R.E.S Smile. Ciekawa sprawa Smile.

www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Sarotherodon linnelli - przez catfish_dude - 20-06-2012, 15:02 PM
RE: Sarotherodon linnelli - przez piotrK - 20-06-2012, 22:56 PM
RE: Sarotherodon linnelli - przez UKASH - 21-06-2012, 09:08 AM
RE: Sarotherodon linnelli - przez catfish_dude - 21-06-2012, 20:05 PM
RE: Sarotherodon linnelli - przez UKASH - 22-06-2012, 09:29 AM
RE: Sarotherodon linnelli - przez catfish_dude - 22-06-2012, 19:59 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości