• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [372 l] My own private Mato Grosso

#1
Photo 
Jak już pisałem w wątku powitalnym, postanowiłem po latach wrócić do akwarystyki. Najpierw ostrożnie sprawdziłem, czy nie zabijam zwierząt i roślin (czyt.: postawiłem małe krewetkarium), a kiedy udało mi się je utrzymać, to zachęcony Wielkim Sukcesem rzuciłem się na głębszą wodę.

Poprzednie moje akwarium to było marne 72 l, w którym rządziła żelazną płetwą para pielęgniczek kakadu, tym razem postanowiłem pójść bardziej na południe i zrobić zbiornik zamieszkany przez ryby z Mato Grosso do Sul / zlewni Rio Paraguay.

Technikalia: 

Akwarium 146 x 51 x 50 (372,3 l), produkcja Myciok, przednia szyba opti, reszta float.
Filtr Oase Biomaster Thermo 600, do tego jakiś Pat Mini pełniący zaszczytną funkcję skimmera.
Lampa: Fluval Plant LED 3.0, 59 W, świeci w godzinach 12:00-21:00.
Gleba: Aquaforest AF Natural, żwirek gradacja 6-10, żwirek gradacja 3-6, piasek.

Flora:

Echinodorus grandiflorus
Ludwigia repens
Helanthium quadricostatus
Hydrocotyle leucocephala
Salvinia natans
Pistia stratiotes
Jakieś marne resztki eleoharis parvula, bacopa caroliniana i rogatka.

Fauna:

9 x apistogramma borellii (prawdopodobnie 4 samce + 5 samic, ale pewności nie mam)
30 x hyphessobrycon amandae
ok. 20 x corydoras hastatus
10 x otocinclus sp.

W bonusie 3 krewetki cherry wielkości średniego czołgu, przeniosły się prawdopodobnie na roślinach z krewetkarium oraz 3 małe molinezje ostropyskie, które wykluły się w ramach, ekhem, przyspieszania biologii w baniaku. Nie wyławiam, nie wyrzucam, nie wadzą nikomu.

Parametry wody:

Temperatura przez pierwsze 3 miesiące ok 20 stopni, obecnie podniosłem do 24 st.
Przewodność ok. 350 ppm
pH: ok. 7,6
GH: 8
KH: 5

Kalendarium, póki co:

22.12.23 - wpakowany hardscape, zasadzone rośliny, baniak zalany wodą (kranówka typu Wrocławski Bazalt)
30.12.24 - wpuszczone pierwsze ryby (3 molinezje ostropyskie) celem przyspieszenia biologii. Dorosłe molinezje zostały wyłowione w momencie wpuszczania właściwej obsady, ale zostawiły po sobie 3 sztuki potomstwa.
07.01.24 - rozpoczęte dolewanie RO, 30-60 l, zależnie od ilości podmienianej wody.
30.01.24 - wpuszczona właściwa obsada

   

   

   

   

   

   

   

   
[-] Post Cody otrzymał 6 Lubię to od:
  • dzikakuna, kuba4410, Martinezio, piotrK, tomicher, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
[372 l] My own private Mato Grosso - przez Cody - 25-03-2024, 09:28 AM
RE: [372 l] My own private Mato Grosso - przez piotrK - 25-03-2024, 10:51 AM
RE: [372 l] My own private Mato Grosso - przez Cody - 25-03-2024, 14:03 PM
RE: [372 l] My own private Mato Grosso - przez Martinezio - 25-03-2024, 12:48 PM
RE: [372 l] My own private Mato Grosso - przez piotrK - 25-03-2024, 15:56 PM
RE: [372 l] My own private Mato Grosso - przez Sloma - 26-03-2024, 16:55 PM
RE: [372 l] My own private Mato Grosso - przez Cody - 26-03-2024, 21:46 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości