• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Chory świeży zbiornik - padające Ryby .

#1
Zbiornik -
250x55x60 
ph-7,2 (ok) 7,5 ( po podaniu soli niejodowanej ) 
gh- 7 ( tez podskoczylo po podaniu soli bylo 5-6 ) 
kh - 3 
no3 - 1
no2 - 0
nh3 - 0 
Po4 - 0,3 ( prawdopodobnie od rozkladajacej sie gdzies padliny ktorej nie zauwazylismy  .)
K - 6 ok 
temp 25 
Woda ro - stala dolewka , podmiany niestety raz w miesiacu . Rosliny nadwodne , skrzydlokwiaty , epipremium i cos tam jeszcze . 
Filtracja : 2 x fx6 z dwoma prefiltrami BB 20 cali plus NCF 1500 jako naped do grzalki przeplywowej .
Media Hyper Pore , ceramia fluvala gabki i 250 purigenu ( o tym w opisie problemu )
Oswietlenie 2 x Maxspect Rsx R5 300 i 200 wat . 
Podloze piach 0,4 do 1,4 kilka kulek JBL pod roslinami 
Korzenie duze- Mangrowiec i blizej nieznany kupiony u chlopakow z Aquacholic.pl 
Kamienie plus troche grubej lawy 
Obsada - ilosci ktore byly 
Pristella Maxillaris - 30 szt , Drobnoustek 40 szt , kirys 40 szt , 4 szt A.Kakadu , 6 szt Ramirezek . 
Do rzeczy .Zbiornik swierzy ok 4 miesiecy , zalany 70% Ro i 30 % kran , dodane bekterie smierdziele od Microbe Lift , wpuszczone po paru dniach na start 15 pristelek , reszta obsady po ponad miesiacu . Ryby po nastepnym miesiacu zaczynaja padac . Najpierw Ramirezy , potem Kirysy , drobnoustki i pristelki .  Co drugi dzien od jakis 3 tygodni jedna ,dwie ryby padaja . Ryby jedza , nie lapia powietrza przy tafli wody , nie maja zadnych zmian . Wszyscy odrazu obstawiaja cykl azotowy i amoniak ale jak widac   po testach no2 =0 i nh3 tez , no3 jest niskie bo troche roslin w zbiorniku jest no i rosliny z nad tafli pewnie wyciagaja swoje z wody . Ryby sklepowe ok ale czy to mozliwe by padaly az tak ? Choroby typu pasozyty itp daly by jakies objawy chyba w stylu zmian , ubytkow na ciele czy chociazby ciagnacych sie gowien a tu nic takiego nie ma . Nie wiem czego sie czepic ale moje podejrzenia padaja na korzenie a wszczegolnosci na mangrowiec . Ze wzgledu na rozmiary ( 130 x 80 x 40 i 100 x 60 x 60 ) nie mialem jak ich wczesniej wymoczyc , zostaly tylko umyte zimna woda . Na mangrowcu pojawil sie taki dziwny glon ktory nawet fajnie wyglada ale czy to napewno jest glon ? Latwo schodzi pod zwyklym pedzlem . 
W tym filmie ok 2,19 minuty go pokazuje .
  
Dodatkowo na ten korzen , na czesc ktora wystaje nad tafle nachodzi plesn . Stad moje podejrzenia ze to moze byc jakis grzyb a ten glon to moze jakas forma plesni pod woda ?? 
Dzisiaj padl kolejny kirys , zona mi zrobila zdjecia , Nigdy bym nie pomyslal ze jest martwy
   
   
   
   
Podalem sol do zbiornika . 
W filtrze purigen jest ze wzgledu na garbniki , woda bez purigenu byla doslownie czarna jak smola , wyleci juz niedlugo . Caly sprzet media  itd bylo nowe . Ryby padaja jakby cos je po prostu nie wiem udusilo ? Moze to jakis rodzaj grzyba tak szybko zabija ? Ja tak to sobie tlumacze ;-( 
Wiem ze diagnoza przez internet graniczy z cudem ale czy moge podac cos , jakies lekarstwo ? Moze nadmanganian ? Moze  doktorek czy ozonowanie wody ? Cos czym przeleczyl bym caly zbiornik ? 
A moze to tylko wina importera ryb i tak wielkiemu oslabieniu ryb ze dlatego padaja ? Naprawde nie wiem . Przewertowalem troche forum i czytalem kilka watkow ale ciezko cos dopasowac do tej sytuacji .
Poradzcie cos , dzieki .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Chory świeży zbiornik - padające Ryby . - przez Rivulatus darek - 23-05-2023, 00:28 AM
RE: Chory swierzy zbiornik - padajace Ryby . - przez Ruki - 23-05-2023, 23:54 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości