• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Prośba o pomoc w doborze towarzystwa dla ziemiojadów

#1
Witam Wszystkich forumowiczów. Jestem w trakcie zakładania akwarium dla ziemiojadów o wymiarach 180x60x55h. Zbiornik jest już na etapie dojrzewania. Nadmieniam, że nigdy wcześniej nie hodowałem ziemiojadów. Dlatego mam gorącą prośbę o wszelkie spostrzeżenia i uwagi, nie tylko co do obsady. Każde akwarium jakie zakładam, staram się by w miarę możliwości odzwierciedlało naturalne warunki występowania ryb. Sprawia mi przyjemność szukanie na ten temat informacji, zdjęć, filmów itd. Marzyły mi się Geophagus winemilleri, ale nim je znalazłem wpadły mi w ręce inne ziemiojady, choć sprzedawane w sklepie pod tą wlaśnie nazwą. Natomiast sprzedawca uczciwie przyznał, że są to ryby z odłowu, tak były opisane ale nie daje gwarancji że to ten gatunek. No i właśnie tu mam pierwszą zagwostkę, bo żeby dobrać obsadę, to muszę zidentyfikować ziemiojady które zakupiłem. Po przestudiowaniu wielu artykułów w internecie obstawiam, że jestem w posiadaniu Geophagus sp. caqueta, ale jak pisałem wcześniej, nie jestem znawcą tematu.


Załączone pliki Miniatury
           
[-] Post jurgen28 otrzymał 1 polubień od:
  • Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Prośba o pomoc w doborze towarzystwa dla ziemiojadów - przez jurgen28 - 11-05-2023, 17:45 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości