• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowe ryby- szybki oddech, złożone płetwy

#1
Cześć, w piątek nabyłem w Płaszczce młode altumy hodowlane z glasera. U Krzyśka ryby zachowywały się normalnie, u mnie w sobotę rano zauważyłem bardzo szybki oddech i co jakiś czas składanie ogonów, niektóre coś tam jedzą, 3 sztuki wszystko wypluwają. Wczoraj wieczorem przestały pływać w toni tylko wiszą pod powierzchnią co widać na filmie. 
Akwarium 576 litrów dojrzałe funkcjonuje już kilka lat. Nie ma żadnych innych ryb tylko te 6 altumów.
Dzwoniłem wcześniej do Krzyśka o parametry wody, podał mi tylko PH=7, w czwartek podmieniłem 100 litrów wody z kranu i PH u mnie w akwarium podniosło się na 6.8. W piątek pojechałem po ryby. Wróciłem z rybami, worek do akwarium, sprawdziłem PH w worku i test kropelkowy pokazał PH 8.0  Dodgy
Przez ponad 2 godziny dolewałem do worka wodę z akwa malutkimi ilościami aż ph zeszło do 7.0 wtedy ryby siatką przełożyłem do akwa. 
Wstyd się przyznać ale żadnych innych testów nie mam bo wszystko było przeterminowane i poszło do kosza. 
Jutro przyjdzie paczka z testami no2 i no3 i litrowy Protosol zooleka. 
Proszę Was o pomoc czy lać ten protosol a jak lać to w jakich ilościach, czy źle myślę i trzeba zastosować coś innego. 
Ryby do Krzysztofa przyjechały w środę, wpuścił je do akwa w którym pływał jeden samotny altum z odłowu. Bo to chyba tez istotna informacja. 
Odchody są takie jak widać u jednego altuma na filmie, powoli opadają na dno. 
Czyli podsumowując, środa długa podróż od glasera do Gliwic, zmiana parametrów i kontakt ryb hodowlanych z dzikusem, piątek podróż do mnie i kolejna zmiana parametrów. 

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Nowe ryby- szybki oddech, złożone płetwy - przez Łuka$z - 13-03-2023, 21:10 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości