• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych

#36
Cytat:
(07-05-2012, 19:09 PM)filas napisał(a): to Darek powinien rozdawać karty i powiedzieć: słuchaj nie jedź tam, albo nie szukaj już u nikogo - ja dla ciebie te ryby załatwię i wyślę. Wtedy było by coraz więcej wpisów typu "mam je od Datora, dzwoń do niego i nie szukaj gdzie indziej"

Pamiętajmy, że rzeczywistość jest brutalna, no nie, może bardziej "obrzydliwa", tacy fanatycy podobni do większości userów z ukierunkowanych forów nie są w stanie utrzymać zapotrzebowania na dobre ryby aby utrzymać jakąś hodowlę

W kwestii pierwszego cytatu, to mój kolega - ten właściciel hodowli, o którym pisałem wyżej - ma od lat stałych odbiorców swoich ryb na giełdzie łódzkiej i kilku sklepach warszawskich/podwarszawskich. Nie pisuje na żadnym forum i w ogóle nie jest znany w necie (nie ma swojej strony). Stałych kosztów miesięcznych z tytułu prowadzenia hodowli, także ZUS, ma pod 3 tys. zł i jeszcze wychodzi umiarkowanie do przodu. Ja mam prawie 700 postów na tym Forum, z każdym dniem coraz więcej znajomych z branży w realu oraz necie i cieszy mnie to bardzo. Bezcenna jest dla mnie także wiedza i doświadczenia innych userów, koleżanek i kolegów. Ale w biznes, póki co, nie potrafię tego przekłuć.
Filas, zauważ jakże odmienne postawy, podejście, możliwości. Pytanie retoryczne, Twoja małżonka, które wskazałaby jako wzór do naśladowaniaBig Grin?

Czy mam ambicję, żeby "dator" miał jakąś formę monopolu dajmy na to na CA? Nie, ponieważ to z wielu względów niemożliwe i tematu nawet nie warto rozwijać.
W swoim czasie miałem pomysł na sklep z pielęgnicami (nawet zasygnalizowałem to na Forum).
Napiszę - w dużym uproszczeniu, jak to miało być.
Inspiracją była hodowla/sklep w Duisburgu, z uwagi na profil hodowlany. Stąd materiał hodowlany brałbym przykładowo od Tillmanna, ważne, żeby był najwyższej jakości, wzorcowy - najlepiej WF, ew. - w przypadku trudniej dostępnych gatunków - F1. A kolega z dobrze skomunikowanym zapleczem lokalowym w Wawie (trzy pomieszczenia, w każdym odrębny biotop - CA, SA, A, z uwzględnieniem odrębności habitatów rzek i jezior), odchowane przeze mnie ryby dystrybuowałby na Polskę, a może i dalej (detal, hurt, wysyłka, Allegro - słowem, wszystkie opcje). Jako hodowca byłbym oczywiście elastyczny, wciąż wprowadzając na rynek nowinki. Koncentrowałbym się wyłącznie na hodowli. Sklep brałby ode mnie całość, bo to z nim na bieżąco ustalałbym zapotrzebowanie (głównie w oparciu o ogólną skalę popytu i szczegółowe dane z "banku zamówień"). Specjalizowałby się w Cichlidae i być może innych drapieżnikach (oferta tylko częściowo miała pokrywać się z ofertą Diskusa).
Byłem bardzo bliski urealnienia tego pomysłu. Na przeszkodzie stanęła, niestety, ludzka słabość. Ale gdybym znalazł kogoś uczciwego, kto miałby podstawowe możliwości i byłby zainteresowany powyższym wariantem, zawsze będę zainteresowany.
Rozpisałem się, bo w nakreślonej sytuacji nie miało być żadnego "datora". Miał być sklep z profesjonalną obsługą, możliwościami dotarcia do niemal każdego odbiorcy, zdrową i rzadką rybą. Mnie kręci hodowanie ryb, a nie marketing.

Filas, w kontekście drugiej przytoczonej Twojej wypowiedzi, to tutaj Cię złapałemTongue. Trafiłeś w sedno. Jak w ubiegłym roku zarejestrowałem, po czym, przedstawiłem hodowlę w świecie wirtualnym, szybciutko rozeznałem rynek w kontekście potencjalnych, najbardziej perspektywicznych, kontaktów - odbiorców ryb. No i co? I kiepsko - kilka osób w skali kraju (sam policz). Dla porządku dodam, że mam opcję wysyłki, ale od kwoty zamówienia 200 zł (warunki przewoźnika). I co? No i nic. Jesteś miłośnikiem pielęgnic, wręcz fanatykiem, więc zrób rachunek sumienia. Przykładowo: ile razy zmieniasz obsadę, ile wydajesz na ryby, jakie to są ryby, gdzie je kupujesz, ilu jest w kraju takich zaangażowanych akwarystów jak Ty i czy oni funkcjonują podobnie? Odpiszesz - tak, ale ja i tak poszedłbym w wysyłkę. Może będziesz miał rację, a może też po czasie weryfikowałbyś swoje podejście.

Od niespełna roku prowadzę samodzielnie małą hodowlę pielęgnic, nota bene, nie wykończoną. Góraszka jest fatalnie skomunikowana, dodatkowo, do dworca mam kawał drogi. Pod nosem mam zaprzyjaźnioną dużą hurtownię, z własnym transportem kołowym etc. Krótko mówiąc, lepszy wróbel w garści od... .

A to, że trzeba będzie się rozstać z częścią gatunków... . Wszystkich, które lubię, czy chciałbym mieć, i tak nigdy nie pomieściłbym. Dlatego też są Spotkania Tanganickie, wystawy, fora, co by popatrzeć, poczytać, no i pogadać sobieWink.
Pozdrawiam,
Darek
 
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez dator - 01-05-2012, 11:55 AM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez UKASH - 01-05-2012, 23:22 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez K-Pon - 02-05-2012, 08:12 AM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez Killifish - 02-05-2012, 08:41 AM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez Pley - 02-05-2012, 12:29 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez dator - 03-05-2012, 11:44 AM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez dator - 03-05-2012, 20:55 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez dator - 04-05-2012, 11:34 AM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez dator - 04-05-2012, 23:44 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez dator - 05-05-2012, 00:25 AM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez dator - 05-05-2012, 10:58 AM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez filas - 05-05-2012, 16:53 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez Vieja - 05-05-2012, 14:57 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez Killifish - 05-05-2012, 18:26 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez dator - 06-05-2012, 10:24 AM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez K-Pon - 06-05-2012, 20:51 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez dator - 06-05-2012, 22:09 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez filas - 06-05-2012, 23:25 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez dator - 07-05-2012, 00:02 AM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez Killifish - 06-05-2012, 20:10 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez Killifish - 06-05-2012, 23:51 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez filas - 07-05-2012, 19:09 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez dator - 08-05-2012, 13:46 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez filas - 02-06-2012, 14:27 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez dator - 03-06-2012, 00:13 AM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez Killifish - 03-06-2012, 11:04 AM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez UKASH - 04-06-2012, 09:10 AM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez bono - 05-11-2013, 14:20 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez dator - 06-11-2013, 23:55 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez filas - 07-11-2013, 00:20 AM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez Killifish - 07-11-2013, 00:42 AM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez dator - 07-11-2013, 01:00 AM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez Killifish - 07-11-2013, 01:20 AM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez dator - 17-12-2013, 19:37 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez Rysiek - 11-12-2014, 19:08 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez riveR - 05-02-2015, 13:00 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez riveR - 06-02-2015, 12:15 PM
RE: CICHLASOMA.PL - hodowla ryb akwariowych - przez Qbek - 07-02-2015, 00:57 AM

Skocz do:


Browsing: 2 gości