• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [180l SA] Czy leci z nami pilot?

#1
Czołem,
Po latach wracam do akwarystyki. Sześć tygodni temu zalałem szkiełko woda z osmozy. Na dnie piasek ze żwirowni (ziarno 0,4-0,8 mm), korzeń mangrowca oraz kilka gałęzi bukowych. Początkowo miał być kierunek CA z Ramirezami, do których pozostał mi sentyment. W miedzy czasie na podstawie prezentowanych tu armat torfowych zbudowałem własną która bardzo polubiłem. Big Grin

Woda w akwarium z dnia na dzień stawała się coraz ciemniejsza, no i chyba w końcu skończy się to dolewanie obsada z SA.
Przez ostatnie dwa tygodnie zwiększałem stadko Neonów niebieskich i na dzień dzisiejszy pływa ich 35 sztuk.

   
Marzy mi się harem Apistogramma baenschi WF, niestety na chwile obecna są niedostępne. Jutro wychodzi oferta handlowa na przyszły tydzień i na cos będę się musiał zdecydować Huh . Strefę denna chciałem zasiedlić grupka Corydoras habrosus. Obsadziłem kilka Anubisow, czy zostaną w akwarium pokaże czas...
   
   
   
   


Zbiornik 180 litrów, 100x40x50
Parametry wody:
- pH ~6
- przewodność 90 µS
- KH <1
- GH ~2
- NH4 <0,05
- NO2 ~0,05
- NO3 <0,5

   
   
   

Biologia ruszyła po ok. 2 tygodniach filtruje kubełkiem JBL e902 wypełnionym prawie w całości Siporaxem + filtr wewnętrzny który na początku chciałem wyciąć (Juwel), jednak na próbę został i służy jako mechaniczny. W zasadzie woda od początku była mętna, z czasem doszedłem do wniosku że jest to zakwit okrzemków. (Wata w filtrze wewnętrznym wyłapuje sporo brązowego osadu, także na liściach roślin widać brązowy osad). W filtrze wewnętrznym od 2 tygodni jest Silicate clear, widać lekka poprawę, jednak wydaje mi się ze musze zacząć usuwać krzem przed wymianami wody.

Chętnie wysłucham wszelkich rad i proszę nie szczędzić slow krytyki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
[180l SA] Czy leci z nami pilot? - przez Delorco - 21-01-2022, 17:48 PM
RE: [180l SA] Czy leci z nami pilot? - przez schmeichel - 21-01-2022, 21:17 PM
RE: [180l SA] Czy leci z nami pilot? - przez Delorco - 22-01-2022, 12:15 PM
RE: [180l SA] Czy leci z nami pilot? - przez Goran - 22-01-2022, 20:47 PM
RE: [180l SA] Czy leci z nami pilot? - przez Delorco - 23-01-2022, 16:24 PM
RE: [180l SA] Czy leci z nami pilot? - przez Ruki - 23-01-2022, 16:34 PM
RE: [180l SA] Czy leci z nami pilot? - przez Delorco - 23-01-2022, 16:45 PM
RE: [180l SA] Czy leci z nami pilot? - przez Goran - 23-01-2022, 17:06 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości