• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akarka paskowana samiec, osowiały, szybko oddycha, przebywa przy dnie. Ap. Erythrura

#1
Szanowni,
poczytałem trochę o chorobach na forum lecz nie potrafię się wyznać. Poniżej przedstawiam problem, jeżeli coś podobnego jest na forum przepraszam i prośba o wskazanie wątku, jeśli nie, prośba o pomoc.

Akwa na ziemi ogrodowej. Postawione 4m-ce temu. Wymiary: 225*144*h50cm. Dwa filtry wew. aquaszut 750 do ruszania tafli, dwie grzałki eheim 300 i 400w, światło 10m pasek LED (15000lm 6.5k) + 6 naswietlaczy LED 20wat (1700lm/szt) 4k. Światło ogólnie słabe, dodatkowo sporo lilii, które zacieniaja dno.
Korzeń, sporo flory +-60% pow. dna (eklektyzm gatunkowy) z zakamarkami + kilka grot z kamieni. Brak liści dębu / buku etc.

Obsada:
(Od 3 m-cy)
kirys Julii - 9szt,
Otosek przyujściowy - 5 szt
Zbrojnik niebieski - 5 szt
Zwinnik filigera - 30 szt
Neon innesa - 50 szt
Drobnoustek obrzeżony - 20 szt
A. Agassiza - 2 szt (samice 4cm)

(Nowi mieszkańcy - zakup 9 dni temu)
Ak. Paskowana - 2szt
Ak. Wiśniowa - 2 szt
Ap. Erythrura - 2 szt.*
(Zabrze)

7 dni temu zakup
Ap. Agassiza - dokupiony samiec (2 samice od kilku m-cy obecne, samiec poprzedni nie przetrwał)
Ap. Kakadu - 2 szt*
Ap. Borelli - 2 szt.*
P Ramireza - 2 szt.*
(Sosnowiec)
* zakup spontaniczny - ryby spoza wymyślonego biotopu (rejon miejscowości Leticia w Peru).

Parametry wody (kran z Goczałkowic). Dwie podmiany po starcie 100%. Nastepnie bez podmian do dziś. Bez odmulania. Zabarw brązowy. Temp 26 st.
Test paskowy tetra.
NO3 - 0
NO2 - 0,05
GH - 3
KH - 5
PH - 7,6
CL - O

Pokarm: mrożonki różnych producentów kupione w dwóch sklepach; dafnia, cyklop, solowiec, wodzień, kryl, czarny komar, czerwony plankton - karmię codziennie w losowej konfiguracji. + co kilka dni ogórek / cukinia dla glonojadów + spirulina w tabletkach.

Ryby wpuszczone bez kwarantanny.
Po wpuszczeniu wszystkich ryb,
samiec akary paskowanej gonił przez dzień- dwa samca agassiza + gonitwa za swoją samicą. Sytuacja się odwróciła po kilku dniach agassiza zaczął gonić paskowaną i nie tylko. Pozostałe bez konfliktów.
Wczoraj samiec a. Paskowanej zadokował na kamieniu wśród glonów. Dziś na dnie. Szybko oddycha. "Stoi" w miejscu. Dwa dni wcześniej podobnie zachowywał się samiec a.erythura. pomyślałem, że może przekarmienie (karmię dość obficie, bezpośrednio z blistrów, które w całości rozmrażam w pojemniku z wodą - czyli całość leci z blistra do akwa - robię tak po lekturze D. Wallstad, czy dobrze, nie wiem). Kolory paskowanej soczyste. Odchodów nie zaobserwowałem. Wydaje mi się, że są zaczerwienienia przy płetwach piersiowych u a.paskowanej, u erythury - jakby wyblakly kolory.
Czy na tej podstawie jest ktoś w stanie postawić wstępną diagnozę i zasugerować co zrobić by ulżyć rybom?
Dziękuję
Pozdrawiam
Bartek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Akarka paskowana samiec, osowiały, szybko oddycha, przebywa przy dnie. Ap. Erythrura - przez bartochaw - 13-12-2021, 23:29 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości