• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: czerwieniaki - czarny PR czy cisza przed burzą?

#29
Super filmik. Nie wiedziałem o tym miejscu. O tych austriackich wiedziałem, swoją drogą swego czasu Glaser miał je w ofercie.

Co do identyfikacji to większość osobników ma wyraźne cechy "hodowlanego" guttatusa. Osobnika który wyglądałby mi na stellifera nie zauważyłem. Co do lifalili to identyfikowanie "hodowlanego guttatusa" jako lifalili to częsty na całym świecie błąd. A wiąże się z tym taka oto legenda: Dawno dawno temu wszystkie "Red jewels" były bimaculatusami. Niewiedomo kiedy i dlaczego ludzie uznali że fenotypy z dużą ilością irydoforów to lifalili.

Co do dyskusji czy takie ryby to quasi wf i czy na pewno nie hodowlańce to to są bardzo hodowlańce.
Cała zajwka w wf polega na tym że mamy ryby czyste. Czysty gatunek, podgatunek, formę geograficzną. To jest normalny koktajl guttatusowy tyle tylko że niejako zdziczały.

No może nie tylko o to chodzi w wf bo też o zachowania które niekiedy w hodowli zanikają. Ale jeśli takie były to też zanikły. Może w tym bezkresnym akwarium jakim jest taki ciepły kanał pojawiły się wtórnie. Może typowe dla dzikich ryb może inne, ale trzeba pamiętać ta ryba w naturze nie istnieje.

Także taki odłów to dla mnie hodowlaniec nie odłów. Jest jedno ALE : Do Reichu jest blisko i oglądanie ryb w kanale wydaje się być bardzo wartościowe bo mozna by oglądać zachowania czerwieniakow na nieograniczonym terenie, w warunkach najbliższych naturze których nie sposób osiągnąć w akwarium. Nawet w super ultra biotopowym akwa gdzie wszystkie ryby i rośliny są pozyskane z dokładnie tego samego miejsca i nawet piasek drewno i kamienie, a woda do podmian przylatuje mauserami z Afryki nie ma możliwości obserwowania tak naturalnych zachowań jak na nieograniczonej przestrzeni i bardzo chętnie bym się tam wybrał w lato tylko musiałbym znaleźć jakichś chętnych na współudział
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: czerwieniaki - czarny PR czy cisza przed burzą? - przez macioch - 16-01-2022, 22:19 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości