• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: czerwieniaki - czarny PR czy cisza przed burzą?

#28
(15-01-2022, 21:04 PM)Mike77 napisał(a): Mały offtopic - odnośnie ilości ryb na cm2 powierzchni Big Grin



Strumień jest u naszych zachodnich sąsiadów. Na początku były tylko gupiki, później dominację objęły molinezje. Z pielęgnic najpierw pojawiły się zebry a ostatnio właśnie czerwieniaki.
Mniej więcej od czwartej minuty - może któryś z kolegów pokusi się o identyfikację? Wink

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
No narrator tam w trakcie coś wspomina o lifalili i stellifer. Jednak ja obstawiam sklepową hybrydę, choć nie mam wiedzy by wyrywkowo odróżniać poszczególne gatunki. Uważam, że osoba dla której jest istotne jaki dokładnie i na 100% ma gatunek w akwarium, posiada dostateczną świadomość jakie konsekwencje niesie wypuszczenie ryb z akwarium do strumienia gdzie utrzymuje się wyższa temperatura wody. Oczywiście istnieje niezerowe prawdopodobieństwo że ktoś wypuścił jakieś czyste gatunkowo ryby, ale według mnie jest ono niewielkie.

Swoją drogą świetny przyczynek do dyskusji czy takie ryby po x latach można traktować jak jakieś "quasi wf" w każdym razie już nie hodowlańce. Tu nie widać miejscowych ryb, ale na filmiku z Austrii (był już na forum) to zebry i czerwieniaki pływały z nimi. Można założyć że jakaś presja środowiskowa występuje.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
[-] Post el_polako otrzymał 1 polubień od:
  • macioch
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: czerwieniaki - czarny PR czy cisza przed burzą? - przez el_polako - 16-01-2022, 10:48 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości