• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ameryka Południowa akwa-paludarium 40x40x50/80h

#1
Z racji tego że powoli startuję z nowym zbiornikiem w którym docelowo myślę spróbować z parą Mikrogeophagus ramirezi + jakieś rozpraszacze, mam kilka spraw jeszcze nie do końca rozwiązanych i tu liczę na was.

Zbiornik robiony na zamówienie u szklarza w niedalekiej okolicy o wymiarach 40x40 dno i wysokości lustra wody 50cm + 30cm na część nadwodną.

Filtracja to kaseciak umiejscowiony w części nadwodnej jako tylna ściana. Całość o wymiarach 380x300x70mm, woda będzie tłoczona od dołu przez papkę do komory 1 w której zostanie założona grzałka, 2 komora to filtracja mechaniczna w postaci gąbek, 3 komora biologia ceramika/matrix itd., 4komora to komora na ewentualne dołożenie węgla lub torfu + miejsce na fogger, woda wylewać będzie się z 5 komory górą czyms ala wodospadem.

Oświetlenie docelowo belka power LED DIY, muszę rozwiązać tylko temat doświetlenia aby w akwarium nie było zbyt ciemno. Robił ktoś może taką lampę?, zastanawia mnie jak to rozwiązać

Podłoże to piasek i pewnie kilka jakichś kamieni różnej wielkości.

Głównie mam pytanie o naturalne siedlisko Mikrogeophagus. Wiem że gdzieś była strona z występowaniem i możliwością sprawdzenia roślin i innych ryb w rejonie występowania danego gatunku ktoś może pomóc?

Kilka zdjęć z aktualnego etapu prac:
1* Akwarium z korzeniami które chcę wykorzystać ale pewnie dojdą jeszcze inne,
2* mniej więcej wygląd filtracji
3* szafka przygotowana pod wzmocnienie stalową konstrukcją[Obrazek: a72dcde49ac918451c71b1b8c0464615.jpg][Obrazek: 9678b4b59c068325841a3799abdb6d62.jpg][Obrazek: 55350af72f5ab97a8c6f08c8641c50aa.jpg]

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Ameryka Południowa akwa-paludarium 40x40x50/80h - przez -KUBA- - 28-02-2021, 13:54 PM

Skocz do:


Browsing: 3 gości