• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Oase BioMaster

#8
Witam wszystkich,
Jestem tutaj nowy na tym forum.
Co do Oase Biomaster Thermo mam dość sporo uwag.
Filtr Biomaster 600 Thermo zakupiłem w styczniu 2020r.
Pierwsze wrażenie było super. Dużo rozwiązań innowacyjnych i ciekawych w tym wbudowany prefiltr, grzałka i wydawało się, że jest solidnie wykonany oraz przemyślanie zaprojektowany. Jednak z upływem czasu czar tego filtra coraz to bardziej gasł. Pierwsza awaria nastąpiła po miesiącu... Uszkodzeniu uległa głowica urządzenia nie udało się odpowietrzyć, głośno pracowało i w efekcie pękła głowica...
Firma wymieniła ją na nową po tej awarii filtr pracował 4 mieście i znowu na froncie pękła głowica ale tym razem woda wydostała się z filtra zalewając mi szafkę. Znowu wymiana wymiana głowicy. Ta głowica pracowała do jesieni po czym powtórka z rozrywki. Chciałem wysłać ją do ekspertyzy lub działu kontroli jakości ale firma nakazała kolejną wymianę głowicy tym razem dostałem używaną. Jesienią 2021r pękła obudowa prefiltra i woda ponownie znalazła się na zewnątrz. Do tego grzałka też przestała działać. Warto zaznaczyć, że nie ma jakiejkolwiek kontrolki czy grzałka pracuje także gdyby nie druga grzałka Juwela to by było po skalarach. Po prawie dwóch miesiącach pisania z Oase udało się cały kubeł wymienić na nowy. Generalnie uważam ten filtr za mocno przereklamowany. Sprzedawcy będą go polecać bo pewnie mają jakąś prowizje że sprzedaży. Ze wszystkich filtrów ten był najgorszym wyborem. Na koniec dodam, że przyczyną tych zdarzeń może być zbyt mały przepływ prefiltra. Jest zbyt mało otworów przelewowych w nim. W tym kuble po wymianie nawierciłem dodatkowe otwory i póki co działa. Jednak nigdy więcej nie kupię tych filtrów. Nie są też najcichsze. Zdecydowanie cichsze są filtry Aquela, JBL czy niektóre Eheima. Jeśli miałbym wymienić ten filtr to z pewnością będzie to JBL gdyż mam te filtry od 10 lat i są bezawaryjne, wydajn i ciche. Oczywiście każdy ma swoje zdanie i opinię.
[-] Post Łukaszx otrzymał 1 polubień od:
  • Stan
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Oase BioMaster - przez Mattt - 21-02-2021, 20:38 PM
RE: Oase BioMaster - przez mikezetfirst - 21-02-2021, 21:50 PM
RE: Oase BioMaster - przez tuptuś - 28-02-2021, 12:37 PM
RE: Oase BioMaster - przez robert_gorajski - 01-03-2021, 11:48 AM
RE: Oase BioMaster - przez Mattt - 01-03-2021, 20:37 PM
RE: Oase BioMaster - przez jachu_ka - 22-03-2021, 16:48 PM
RE: Oase BioMaster - przez tuptuś - 23-03-2021, 20:47 PM
RE: Oase BioMaster - przez Łukaszx - 14-05-2022, 15:04 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości