• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wzmocnienie podłogi i podparcie stropu DIY

#4
(28-07-2022, 11:39 AM)piotrK napisał(a): @el_polako a pod zbiornikiem (jak mniemam w piwnicy) planujesz jakiś fishroom? Pamiętam że widziałem kiedyś w necie akwarium, którego sump był niejako "przeniesiony" do piwnicy. Plus taki, że jest więcej miejsca pod zbiornikiem, a minus taki, że pompa mus mieć solidną wysokość podnoszenia.
Jakby to ująć.... Piwnica ma potencjał drugie 80 m2 częściowo w gruncie, chłodno nawet latem.
Te słupy łatwo staną się regałem i to nawet solidnym...
Jest tylko kilka ale... W tym pomieszczeniu planuje warsztat do majsterkowania to raz. Dwa na ten moment uważam, że nie mam aż tyle czasu ile bym chciał na swobodne podziwianie (w sensie dla samego podziwiania, a nie tylko przy okazji obsługi) jednego zbiornika w sypialni, a ma dojść drugi najbardziej "reprezentacyjny" w salonie.

Jednak może kiedyś...

Czytając wątki i patrząc na foty, szczególnie gymnosów aż mnie świeżbiło. Nawet rozkmnialem czy dałoby radę tak ustawić sezony ciepłe i zimne żeby mając kilka zbiorników w piwnicy, zawsze w salonie były jakieś ryby, a reszta zimowała w piwnicy.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmocnienie podłogi i podparcie stropu DIY - przez el_polako - 28-07-2022, 16:04 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości