• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma, Pelvicachromis i Aphyosemion

#1
Cześć mam kilka pytań związanych przede wszystkim z proporczykowcami, na regale została mi jeszcze jedna półka na której może stać akwarium 143x75x30. 
Chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy żeby zdecydować jaki zbiornik zrobić i jak najszybciej zamówić akwarium.
Zatem w tym zbiorniku chciałbym mieć 3 parki Barwniaka szmaragdowego a do tego 3 gatunki proporczykowcy i tutaj zaczynają się pytania 
1. Czy w takim akwarium i z taką obsadą jest szansa że proporczykowcow będzie przybywać czy raczej nie ma na to szans?
2. Gatunki, które bym chciał połączyć to Aphyosemion, Fundulopanchax i Chromaphyosemion. Czy to prawda, że nie ma szans żeby te proporczykowce się nie skrzyżowały i z czystym sumieniem mógłbym ciągnac dalej taką linie bez obaw, że wyjdą mieszańce? 
Od tych dwóch pytań zależy czy postawie jeden duży zbiornik czy podzielę na 6 mniejszych. 

Druga sprawa 
Na drugim regale stoją akwaria 92x34x20h i 25h, baniaki wyglądają mniej więcej tak ale docelowo ma być więcej mchu, rogatka i liści 
   
W takich akwariach chciałem trzymac 1+1 bądź 1+2 Apistogramma (agassizii, baenschi, abacaxis, nijsseni, macmasteri, elizabethae, rositae) wszystko zależy, co będzie odpowiedniejsze i na co mnie najdzie bardziej ochota bo mogę wybrać tylko 4 gatunki z tych co wypisałem. 
Jako towarzyszy chciałem dodać Aphyosemiony, które już tam pływają (dargei, coeleste, louessense i elberti) 3+6 i tutaj kolejne pytania 
3. Czy Apistogrammy dogadają się z Aphyosemionami? 
4. Czy Apistogrammy bez problemu utrzymają narybek czy będzie im ciężko upilnowac bez strat? 
5. Czy przy takiej obsadzie 1+1(2) Apistogramma i 3+6 Aphyosemion w akwarium 93x34x20h(25h) jest sens żeby szukać młodych proporczykowcow i szansa żeby je odlawiac z tego akwarium czy raczej nie ma szans żeby się maluchy proporcy uchowały a szukanie wśród zarośli młodzików to strata czasu? 

Bardzo mi zależy na odpowiedziach, a wiem, że są tutaj tacy co mają zdanie na ten temat, co dochowywali się proporców w ogólnym i widzieli jak apisto sobie radzą z takimi dither fish. Chciałbym wiedzieć troszkę więcej niż to co na forum znalazłem, a pytanie odnośnie krzyzowania się Aphyosemionow, Chromkow i Fundulopanchaxow przyda się większej liczbie osób
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Apistogramma, Pelvicachromis i Aphyosemion - przez Tymek - 29-01-2021, 21:20 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości