• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowy duży zbiornik - obsada i zakup ryb

#30
Już odpowiadam - kleił Aquamedic - grubość szyb 19 mm - co do wykonawcy, zbiornik stoi nie przecieka, to najważniejsze, przy klejeniu była reklamacja żle przyklejonej przedniej szyby, usunęli i poprawili bez problemu, ale niestety ten co kleił popełnił duży bląd przy klejeniu czarnego lacobela do tylnej szyby jako tła - nie fachowo przyklejone zbyt rzadko silicon i pękło w 3 miejscach, tu polecam zwrócić uwagę jakbyś chciał mieć czarne tło z lacobela, bo ładnie wygląda -  naprężenia zrobiły swoje - teraz nie do usunięcia bo musiałbym wszystko wyciągać - muszę maskować pęknięcia, widać nie będzie i jest problem zgrzyt wewnętrzny, Dodgy - może jak kiedyś będę robił restart to poprawię. Sympatyczni ludzie, ale generalnie widać, że pośpiech pośpiech a jak pośpiech to rezultat wiesz jaki.  Także czy polecać nie wiem, gdyby nie pękniety lacobel jako tło i pierwsza reklamacja to bym poklecał, tak cóż mam powiedzieć - sam wyciągnij wnioski - z każdym wykonawcą bedziesz miał to samo ryzyko, to jak z mechanikami samochodowymi w Polsce,  jak będzie pośpiech i brak fachowości masz pecha potem zostaje kwestia serwisu po usługowego - w Polsce z tym generalnie problem, jak trafisz fajnie i ci się uda to masz szcęście - liczy się doświadczenie i wymiana informacji, wtedy można uniknąć paru błędów. Pytasz na forum więc minimalizujesz ryzyko - ja ci opowiadam bo nie mam podejścia Polaka z "Dnia świra". Chcesz to ci opowiem na priva na co zwrócić uwagę co bym zrobił inaczej, choć nie wiem jakie będziesz miał ustawienie zbiornika.

Mam 188 cm wzrostu a co do obsługi....hymmm...1m głęboki, więc jest wyzwanie, ale idzie ogarnąć, włożyłem jak widziśz korzenie, kamienie i rośliny - pomaga rokładany podest Dodgy...wszystkie niedogodności rekompensuje widok...zawsze polecam robić jak największy zbiornik jak się da, choć jeden dekoracyjny, oczywiście to kwestia kasy...mniejsze zbiorniki tez są fajne, każdy ma urok 

Najważniejsze przy tak dużym zbiorniku jest zrobić wszystko tak, by jak najmniej potem obsługiwać. 

więcej na priva jak chcesz to dzwoń...jak jesteś z Łodzi możesz nawet podjechać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Nowy duży zbiornik - obsada i zakup ryb - przez MINORI - 27-01-2021, 20:43 PM
RE: Nowy duży zbiornik - obsada i zakup ryb - przez Qbek - 27-01-2021, 22:39 PM
Nowy duży zbiornik - obsada i zakup ryb - przez -KUBA- - 27-01-2021, 22:43 PM
RE: Nowy duży zbiornik - obsada i zakup ryb - przez Qbek - 27-01-2021, 22:48 PM
RE: Nowy duży zbiornik - obsada i zakup ryb - przez MINORI - 09-03-2021, 00:25 AM
Nowy duży zbiornik - obsada i zakup ryb - przez tuptuś - 10-03-2021, 16:16 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości