• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nietypowe małe akwarium

#1
Witam. Dawno mnie tu nie było. Wynajmujemy mieszkanie na czas dłuuugiej budowy domu (etap papierologii...) i nie wytrzymuję bez akwarium Tongue Nie ma za dużo miejsca, ale do 60cm. mógłbym coś wykombinować. Bardzo podobają mi się akwaria optiwhite, tylko teraz kwestia taka. 
Po 1: dla długości 60cm., jaka byłaby najlepsza wysokość i szerokość, żeby akwarium wyglądało na takie dość niskie, ale nie za wąskie? Wziąłbym może akwa na wymiar
Po 2: szafka rozumiem też by musiała być na wymiar? Chce jak najprostszą bez zamykanych żadnych drzwiczek. Jedna półeczka max i tyle
Po 3: Światło...nie chcę zwydziwianych roślin, więc jakieś takie przyjemne nie rażące, może lekko przyciemnione, ale jak rozwiązać fajną pokrywę do szkła opti white ze światłem? Na podwieszanie i gmeranie w ścianach nie ma szans na wynajmie
Po 4: Przy długości 60cm rozumiem nie mam za dużo opcji. Myślałem nad ramirezkami ale jakimiś ładniejszymi. Są jakieś ciekawsze odmiany? Pamiętam nanochromis transvestitus ale tego już pewnie się nie dostanie. Ogólnie co jeszcze ładnego byście polecili? Byłaby w akwa wyłącznie parka pielęgnic. Ewentualnie pod taflą wody pływałoby z 6 szczupieńczyków karłowatych...dałoby się?

Z góry dziękuję za każde doradztwo. Pewnie kombinuje za bardzo ale już wytrzymać nie mogę w pustych ścianach Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Nietypowe małe akwarium - przez Szymszon - 24-01-2021, 16:28 PM
RE: Nietypowe małe akwarium - przez Goran - 24-01-2021, 16:52 PM
RE: Nietypowe małe akwarium - przez Szymszon - 24-01-2021, 17:01 PM
RE: Nietypowe małe akwarium - przez barttsw - 24-01-2021, 17:50 PM
RE: Nietypowe małe akwarium - przez Goran - 24-01-2021, 18:41 PM
RE: Nietypowe małe akwarium - przez Qbek - 24-01-2021, 22:41 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości