• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Aquastel Prudnik- pokrywy/oświetlenie

#9
(24-01-2023, 11:45 AM)Bernard napisał(a):
(01-11-2020, 14:17 PM)HOLSON napisał(a): Dzięki za pomoc, poczytałem trochę opinii na allegro, pogrzebałem tu i tam i ostatecznie zamówiłem wraz z oświetleniem. Także za jakiś czas sam wyrażę swoją ocenę.

I jakie wnioski? Może ktoś inny korzysta z pokryw tego producenta i podzieli się opinią. 

michal_kov - czy mógłbyś wrzucić fotkę (tutaj lub na PW) jak wygląda akwarium z tą kombinacją świetlówek, które wybrałeś?

Witaj
Fakt minęło już trochę czasu gdzieś ten post umknął mi jak parę innych przy okazji Szok

Powiem tak, jak dla mnie pokrywa od aquastel jest właściwie "bezobsługowa" a to znaczy,że po prostu spełnia swoją rolę bez zastrzeżeń. Początek był klasyczny jak u większości producentów pokryw aluminiowych zaciekało z pod korony na rogach. Temat zamknąłem uszczelką okienną o przekroju "D", która przykleiłem na około na krawędzie szkła od tamtego momentu wszystko gra. Pokrywa sama w sobie jest fajnie wykonana - estetycznie, nity i inne elementy są dobrze spasowane. Moja pokrywa jest aluminiowa oklejona czarna okleiną z którą jak do tej pory nic się nie dzieje nie jest też jakoś szczególnie wrażliwa na otarcia. Jeżeli chodzi o tubę ledową, która była w zestawie z pokrywą to jest ona zdecydowanie najlepsza z czterech, które zamawiałem wówczas do wszystkich moich zbiorników. Dwie wzięte wówczas u innego producenta już odmówiły posłuszeństwa więc ostatnio nawet szukałem na allegro tych od aquastel i są jest spory wybór niestety ceny już zdecydowanie wyższe.

Podsumowując mam w domu zestawy pokrywy + oświetlenie od nexusa , aquadebo i aquastel i ta ostatnia jest według mnie najlepsza.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Aquastel Prudnik- pokrywy/oświetlenie - przez HOLSON - 26-10-2020, 21:20 PM
RE: Aquastel Prudnik- pokrywy/oświetlenie - przez HOLSON - 01-11-2020, 14:17 PM
RE: Aquastel Prudnik- pokrywy/oświetlenie - przez HOLSON - 05-02-2023, 21:44 PM
RE: Aquastel Prudnik- pokrywy/oświetlenie - przez w-2 - 05-11-2020, 23:02 PM
RE: Aquastel Prudnik- pokrywy/oświetlenie - przez rafik - 30-01-2023, 16:18 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości