• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [215l] Ameryka Płd towarzysko

#1
- Zbiornik: 215l 100x40x63 jest to Aquael Glossy więc realny litraż jest znacznie mniejszy, gdyż pokrywa i oświetlenie są wbudowane do wnętrza akwarium.
- Oświetlenie: 2 razy świetlówki LED 16 W, od startu akwarium używam praktycznie tylko jednej z nich.
- Filtracja: Filtr JBL e702
- Parametry wody: Używam warszawskiej kranówki (chyba wodociąg północny), nigdy nie mierzyłem parametrów, do większości podmianek dodaję wywaru z szyszek olchowych.
- Użyte dekoracje: Dwa korzenie wycięte z jednego drzewa wyrzuconego na brzeg przez Wisłę, do tego kamienie granitowe z umocnień brzegowych, w linii roślin żwir, pozostałe podłoże dna to piasek.
- Obsada akwarium: 4 x Akara z Maroni, 4 x Kiryśnik czarnoplamy, 5 x Otosek przyujściowy, 14 x Neon czerwony
- Rośliny: Limnophilia, sagittaria, anubias, żabienica, wąkrotka (w odwrocie), ludwigia (w odwrocie), nowo posadzony nurzaniec
- Akwarium zostało wystartowane w marcu 2020 roku. W związku z rozwijającą się pandemią w pospiechu kompletowałem obsadę akwarium (moje pociechy nie dały by mi żyć przy 2-3 miesiącach pustego akwarium, a na to się zapowiadało w marcu). Po dwóch tygodniach do akwarium wpuściłem kiryśniki, neony, po kilku następnych dniach otoski a po kolejnych dwóch tygodniach 4 x guianacary stergiosi. Niestety gujanki były strasznie agresywne w stosunku do kiryśników (które szybko stały się ulubieńcami moich pociech) i zostały wymienione na Akary. W sumie chyba dobrze się stało. Obecnie głównym problemem akwarium są sinice, z którymi nieustannie walczę różnymi sposobami. Poza tym chyba wszystko powoli się zgrywa.
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
[215l] Ameryka Płd towarzysko - przez Bartek80 - 25-07-2020, 00:46 AM
RE: [215l] Ameryka Płd towarzysko - przez Bartek80 - 07-03-2022, 00:32 AM
RE: [215l] Ameryka Płd towarzysko - przez mimo12 - 07-03-2022, 00:58 AM
RE: [215l] Ameryka Płd towarzysko - przez Bartek80 - 08-03-2022, 00:51 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości