• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Altum Orinoco + Geophagus Sveni / Winemilleri + ?

#1
Cześć wszystkim,

moj pierwszy post na forum, wiec sie przedstawie, a raczej swoje akwa.

Zbiornik był postawiony pod paletki, od których po 3 latach powoli odchodzę. Ryby były piekne ale trochę "statyczne" oraz wymagały dużo zabawy / leczenia etc. Łącznie w szczycie było ok 40 podrostków, które stopniowo redukowałem do ostatecznej obsady 17 wyrośniętych byków kilku odmian barwnych. Obecnie chce sie przestawić na altumy, ziemiojady oraz na pewno zostawie zbrojniki (różne Lki).

Akwarium: 1000 litrów, długość 250cm / wys 68 / szer 60. 

Filtracja: Fluval FX6, Aquael Unimax 700, duża turbina mechaniczna, cyrkulator + hamburg z drugą turbiną.

Obsada:
Z obecnej obsady zostawie:
Zbrojniki (L340, L213, L14, L75, L600, L200)
Byc moze 3 palety z którymi ciezko mi sie rozstać. 

Do tego chciałbym dołożyć:
Kilka sztuk Altumów Orinoco F1 + (nie z odłowu)
Kilka wiekszych ziemiojadów, najbardziej podobają mi się G. Sveni i G. Winemilleri
Kąsaczowate jako tło: chciałbym neony czerwone, choc wiem ze jest ryzyko ze jak podpłyną pod pysk to mogą w niego wpaść

Chciałbym podpytać:
Czy połączenie altumów z tymi ziemiojadami zadziała i czy ktoś próbował takich połączeń? Gdzie kupie pewne altumy?

Ile powinno byc altumów i ziemiojadów? (przy paletach miałem ok 40 sztuk powyzej 10cm, to było za dużo, docelowo zostało 17 sztuk i było w sam raz uważam, ok 50 litrów na rybe)

Ile kąsaczowatych powinienem wpuścić aby było je widać ale nie dostać oczopląsu?

Wszystkie inne rady sugestie przyjmę Smile Dorzucam obecny stan akwa, dzieki!


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Altum Orinoco + Geophagus Sveni / Winemilleri + ? - przez Michal.poz - 19-05-2020, 23:26 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości