• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kostaryka 2020 - 4 gringo i ubaw po pachy

#48
Żeby nie było, tak wyglądał mój stek. Kto jada ten wie, że dobre mięso to podstawa, a to było wyborneTongue:


   


Łojciec nie był zbytnio zachwycony niestety. Liczył, że dostanie całą krowę, a dostał zaledwie plasterekRotflMasakra żywieniowa...Bezradny.

Potem nastąpiła akcja, że nie wiedzieliśmy nad jaką rzeczkę podjechać, żeby w ogóle się do niej dostać. 

Niestety nie do każdej był łatwy dostęp i żeby się dostać musieliśmy nieźle kombinować. W dalszej części opiszemy jako to: "Filo i Made szukali se dojścia do rzeczki w rejonie La Fortuna"

Nie mniej jednak ruszyliśmy naszą Toyotką na poszukiwania. Na radarze Łobuza pojawiała się Rio Penas Blancas. Rzeczka super, ale w nurcie bardzo rwąca - momentami ciężko było się utrzymać. Idealne miejsce dla Tomocichla tubaHaha. Ja osobiście przyjechałem tutaj żeby obserwować/zobaczyć w naturalnym środowisku zachowanie tych ryb i byłem, jak to się mówi, bardzo nakręconyProsi

Po długim ten tegowaniu w głowie Łobuz jak z bajki zaczarowany ołówek podskoczył na foteliku i rzekł z uśmiechem na twarzy: EUREKA!!!! znalazłem miejsce do zjazdu nad rzekę. Zjechaliśmy z głównej drogi i pojechaliśmy w kierunku jednej z wiosek, a następnie odbiliśmy nad rzekę. Tutaj okazało się, ze trafiliśmy w 10-tkę, ale zjazd był bardzo kamienisty i dość stromy. 

Z całym szacunkiem dla Toyoty muszę napisać, ze dała radę i to nieźle. W takich momentach się naprawdę przydawała. A jak bokiem szła na szutrze......OklaskyNie było łatwo zjeżdżać tyłem, ale dała rady, nie zawieszając się na niczym. Na samym końcu - praktycznie przy brzegu - niestety natrafiła już na taki głaz, któremu nie podołała - wydechemBezradny

Nie mniej jednak brakło jej jakiej 2 do 3 piw do brzeguUsmiech
Rzekę pokaże Wam Filo w filmiku. Tutaj muszę wyjaśnić, że nie tylko Filo nagrywał. Ja też można rzec namiętnie nagrywałem, z tym że Filo siedząc na kwarantannie ma czas, a ja go nie ma póki co, żeby ogarnąć filmiki. W sumie patrząc na kamerkę nagrałem prawie 150 filmów podwodnych. Może kiedyś usiądę i coś sklecę, a póki co poniżej kila fot które powstały z filmików. Na niektórych widać pęcherze powietrza, które powstawały w miejscach silnego prądu. Musieliśmy się zapierać nogami o inne kamienie, żeby nas dosłownie nie porwało.
Dopiero widząc to można uświadomić sobie w jakich warunkach niektóre z Tomocichli i nie tylko żyją. 

Tomocichla tuba

   

   

   

   

Neetroplus nematopus

   

   

Jak przy każdej rzece i tutaj znalazły się i "uspokojone" jej fragmenty, położone z boku, gdzie woda delikatnie spływała i tam - myśląc że to swego rodzaju:bagienko (jak zrobiło się krok to tak w sumie było) znależliśmy:

Cribroheros Alfari

   

   

   

   

Amatitalnia nigrofasciata (?) (tutaj Łobuz ma teorię jakąś podobno)

   

   
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Kostaryka - 4 gringo i ubaw po pachy - przez filas - 21-03-2020, 15:08 PM
RE: Kostaryka - 4 gringo i ubaw po pachy - przez sbc - 21-03-2020, 15:34 PM
RE: Kostaryka - 4 gringo i ubaw po pachy - przez piotrK - 21-03-2020, 16:21 PM
RE: Kostaryka - 4 gringo i ubaw po pachy - przez tatakuby - 21-03-2020, 21:16 PM
RE: Kostaryka - 4 gringo i ubaw po pachy - przez Ruki - 22-03-2020, 01:42 AM
RE: Kostaryka - 4 gringo i ubaw po pachy - przez filas - 22-03-2020, 17:32 PM
RE: Kostaryka - 4 gringo i ubaw po pachy - przez piotrK - 22-03-2020, 17:37 PM
RE: Kostaryka - 4 gringo i ubaw po pachy - przez filas - 23-03-2020, 20:30 PM
RE: Kostaryka - 4 gringo i ubaw po pachy - przez piotrK - 24-03-2020, 11:38 AM
RE: Kostaryka 2020 - 4 gringo i ubaw po pachy - przez mady haze - 31-03-2020, 10:00 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości