• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Włókno kokosowe- wpływ na apisto

#1
Kilka dni temu dodałem do zbiornika włókno kokosowe. Duża część dna zbiornika była już wcześniej nim pokryta. Przed dodaniem włókna kilkukrotnie je spażyłem wrzątkiem i kilka dni namaczałem w wodzie. Po dodaniu włókna a. trifasciata pochowały się w zbiorniku. Następnego dnia w nocy zauważyłem, ze samiec dyszy przy powierzchni wody. Zrobiłem 30% podmiankę. Nastepnego dnia samiec padł. Zrobiłem kolejną podmiankę ok 30%. Dziś trifki oddychają już wolniej ale ich oddychanie wciąż jest przyspieszone. Bardzo się o nie boję. Dodatkowo  samiczka przybrała nietypowe barwy jakby była zestresowane. Co może być przyczyną takiego stanu? Czy mogły zatruć się włóknem? Zbiornik 150x45x50, funkcjonuje od kilku lat. Obsada a.trifasciata, c.sterbai, P.Leopoldi, P.Axelrodi i otoski. Podmiankę robię z czystego RO. Temp. 25 stopni C. Mierzę tylko przewodność, która wynosi 120 us/cm. Nic w zbiorniku nie zmieniałem, nie leczyłem, nic nie dodawałem. U pozostałej obsady nie zauważyłem niepokojących objawów. Kiryski trą się regularnie.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Włókno kokosowe- wpływ na apisto - przez schmeichel - 08-02-2020, 14:53 PM
RE: Włókno kokosowe- wpływ na apisto - przez Ruki - 08-02-2020, 14:58 PM
RE: Włókno kokosowe- wpływ na apisto - przez Ruki - 08-02-2020, 16:29 PM
RE: Włókno kokosowe- wpływ na apisto - przez Sloma - 08-02-2020, 23:14 PM
RE: Włókno kokosowe- wpływ na apisto - przez Ruki - 08-02-2020, 23:33 PM
RE: Włókno kokosowe- wpływ na apisto - przez Goran - 09-02-2020, 18:48 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości