• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Czy trzymamy ryby już tylko dla lajków?

#12
Dzięki za odpowiedzi.

@Ruki oczywiście że pamiętam dyskusje na Apisto. Byle pytanie np. o liście potrafiło wywołać kilkanaście stron odpowiedzi i rozważań. Dziś wystarczy jeden znawca z fejsbunia i koniec dyskusji.

-KUBA-, dzięki, też się cieszę że forum dalej hula. A to co piszesz to jest właśnie piękno akwarystyki. Akwarium stawiamy tak, żeby rybom było dobrze, żebyśmy my mogli się nimi nacieszyć i dowiedzieć czegoś nowego.

Artazy - ja już na grupy, przynajmniej akwarystyczne, prawie nie wchodzę. Strata czasu. Właściwie to z fejsbuka korzystam jak z komunikatora. "Niestety" większość znajomych korzysta z niego. Plus jest taki że to jeden komunikator dla wszystkich, a nie tak jak kiedyś, co osoba to co innego: tlen, gg, skype...

Goran cieszę się że tu trafiłeś. Myślę, że najbardziej w kość dostały ogólne fora akwarystyczne, bo teraz grup tego typu jest miliard. Porządnej o pielęgnicach w j. polskim nie znam. Też liczę że uda nam się utrzymać na powierzchni jak najdłużej Okok

bpiotrow13 też tak sądzę. Ale o ile jeżeli chodzi o rzeczy to mi to nie przeszkadza - ludzie zawsze lubili się chwalić, a FB/Insta daje im natychmiastowe wynagrodzenie w postaci lajków. Ale w przypadku żywych zwierząt to już mi jakoś tak nie odpowiada. Ważne żeby dostać pińcet łapek za pierwszy post, a co się z rybą potem stanie... to się dowiadujemy w zapytaniu o leczenie...

darkdivinity tak jak napisał Artazy, nie mówię, że ludzie, którzy na prawdę interesują się rybami nie są obecni na facebooku, ba, na niektórych grupach można uzyskać pomoc w identyfikacji czy hodowli nie tylko od akwarysty-miłośnika, ale i akwarysty-naukowca, i to jest w tym portalu piękne i za to go sobie cenię. Ale tak jak kiedyś wyśmiewałem się z stu tysięcy zapytań na forach o obsadę akwarium 112 L, tak teraz każde wartościowsze zapytanie i wyczerpująca odpowiedź znika w zalewie łowców polubień.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Czy trzymamy ryby już tylko dla lajków? - przez piotrK - 25-01-2020, 19:21 PM
Czy trzymamy już ryby tylko dla lajków? - przez -KUBA- - 25-01-2020, 19:48 PM
Czy trzymamy już ryby tylko dla lajków? - przez artazy - 25-01-2020, 22:49 PM
RE: Czy trzymamy ryby już tylko dla lajków? - przez piotrK - 25-01-2020, 23:15 PM
Czy trzymamy ryby już tylko dla lajków? - przez artazy - 26-01-2020, 12:49 PM
Czy trzymamy ryby już tylko dla lajków? - przez artazy - 26-01-2020, 13:38 PM
Czy trzymamy ryby już tylko dla lajków? - przez artazy - 26-01-2020, 22:20 PM
Czy trzymamy ryby już tylko dla lajków? - przez Zdzichu - 26-01-2020, 23:04 PM
Czy trzymamy ryby już tylko dla lajków? - przez Zdzichu - 27-01-2020, 05:58 AM
RE: Czy trzymamy ryby już tylko dla lajków? - przez teo - 29-01-2020, 12:07 PM
RE: Czy trzymamy ryby już tylko dla lajków? - przez sbc - 31-01-2020, 00:07 AM
RE: Czy trzymamy ryby już tylko dla lajków? - przez w-2 - 02-02-2020, 16:42 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości