• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium BW 200L - Pomoc w doborze obsady.

#1
Information 
Witam.
Szczerze to już od dwóch dni przeglądam te podwodne potwory zwane rybami i nijak nie mogę się zdecydować.
Czasem zastanawiam się dlaczego nikt nie stworzył katalogu z rybami w którym oprócz informacji jakie zazwyczaj się tam znajdują były by także zdjęcia ich naturalnego środowiska oraz rozpisane ryby z którymi obiekt naszego zainteresowania na co dzień styka się płetwami.
Stąd też przychodzę do was z prośbą o poradę/pomoc/sugestie w wyborze obsady.

Akwarium 100x40x50 '200l' a w nim już są
4x Apisto Inka (Baenshi tylko chyba mam mało kolorowe jakieś, brane w Diskus Zoo. I nie wiem co jest czym.) Confused
4x Loricaria sp. Red

A dalej nie wiem. Przeczytałem FAQ
N. marginatus, mortenthaleri, trifasciatus, pstrążnice, ukośniki (strzelam że o eques chodzi), smuklenie (a tu nawet nie wiem o jakie rybiszcza się rozchodzi), mini kirysy.
Ktoś także zasugerował mi 'zwinnik latarnik lub jarzeniec, Armstronga'. 


Wiadomo to mi ma się podobać ale chce was zapytać jak wy byście to 'obsadzili' oraz w jakiej ilości? Jakie są jeszcze opcje oprócz tych już wcześniej wymienionych które pochodzą z BW Ameryki Południowej?


Zastanawia mnie też z jakimi rybami w naturze Baenshi zbija piątkę? I można by je tu wpuścić..


I odnośnie Loricaria sp. Red. Czy można tego zbrojnika wgle przypisać do jakiegoś innego Biotopu niż 'hodowla' Usmiech.


Bardzo dziękuję za pomoc. Jestem otwarty na wszelkie uwagi odnośnie zbiornika.


[Obrazek: f506b35a41837.jpg]

P.S
Tak to 'korzenie' od AkwaŁobuza.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Akwarium BW 200L - Pomoc w doborze obsady. - przez Farron - 13-11-2019, 21:44 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości