• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [140l] aranżacja zbiornika

#1
Cześć wszystkim Smile Długo się zastanawiałam przed rejestracją i założeniem tego klasycznego "do zbiornika X ile rybek Z i co do nich" tematu, ale w końcu uznałam, że rybki mi nie wybaczą jeśli zrobię im krzywdę. Użytkownik Google długo służył pomocą, ale tyle razy wydawało mi się, że wiem i to forum weryfikowało moje wyobrażenia - dzięki wszystkim za dzielenie się doświadczeniem!

Plan:
Zbiornik 80x35x50 (wysokie 140l). Aktualnie zasypane podłoże, czekam na rośliny.

Aranżacja: substrat+żwir pod rośliny (głównie żabienice+pływające) po bokach, plaża z piasku (jakieś 40% powierzchni), korzenie+kamienie+liście. Korzenie dobierałam tak, żeby tworzyły dużo zakamarków/grot.

Woda: mam filtr RO, więc to daje trochę swobody. Celuję w 8 GH, 6-6.5pH. Temperatura 24.

Sprzęt: filtr Hydor 350, zestaw CO2 z komputerem pH

Obsada "na pewno": 7 żałobniczek z drugiego akwarium.

Obsada planowana: 
7 żałobniczek
1+2 A.agassizii (???)
8-10 otosków albo 3 R.parva

Tylko do tej agassizii nie jestem przekonana Bezradny Rybki na pewno będą z hodowli i nie zależy mi na rozmnażaniu. Wiem, że zestawy CO2 są kontrowersyjne ze względu na awaryjność + preferencję do regulowania pH torfem/liśćmi, ale to ewentualnie mogę podpiąć pod drugi zbiornik zamiast.

Moje główne niewiadome:

  1. Loricaria i żałobniczki to trochę inna woda - w ogóle "miękka, kwaśna i trochę chłodna", ale ten overlap na parametrach jest tylko częściowy - z drugiej strony Seriously fish do obu sugeruje Apistogramma/dwarf cichlids jako towarzystwo, więc to chyba nie jest "no-go" Huh
  2. Chwilowo abstrahując od powyższego nie wiem czy 1+2 to nie za ciasno. Z innych pielęgniczek podobają mi się Akarki paskowane (wtedy 1+1).
  3. Czy jest coś, co wydaje mi się, że jest OK a nie jest (Internet powszechnie dla agassizii podaje temperatury do 29 stopni, tu na forum doczytałam, że powinno być 22-24). To moje drugie akwarium i pierwsze pielęgnice Undecided

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, w którą stronę iść, żeby skończyć ze zdrowym i szczęśliwym zbiornikiem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
[140l] aranżacja zbiornika - przez Amarantu - 03-11-2019, 19:55 PM
RE: [140l] aranżacja zbiornika - przez piotrK - 03-11-2019, 20:35 PM
RE: [140l] aranżacja zbiornika - przez Amarantu - 03-11-2019, 21:39 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości