• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt 400L - biotop Tanganika + Tropheus

#5
(10-10-2019, 14:04 PM)luki2323 napisał(a): wszystko fajnie pięknie ale u mnie bazalt też jest brudny Smile od glonów więc taki ładny kamień utrzymał się może ze 2 miesiące Smile 
co do trofci to mam moorii moliro i właśnie się zaczynają wybarwiać i zaczynają wyglądać nie ziemsko Smile polecam.
podmieniam wodę co tydzień tak na oko 100 litrów- 25%.Ph mam 8.4 a temp. 25C
karmię 3-4 razy na dzień i mam wszystko od granulatów przez płatki po pastylki Smile i własny mix.

Witaj...
Co do czystości kamienia chodziło mi dokładniej o wygląd brudnego piaskowca czy temu podobnych kamieni jakie to często mało doświadczeni ludzie wkładają do zbiornika... Serpentynit, to jak dla mnie kolejny kamień który kolorystycznie nie odpowiada rzeczywistości panującej w jeziorze Tanganika...

Bazalt czarny lub szary - kamienie naturalnie występujące w jeziorze Smile i jak widzę też odwzorowałeś naturalne środowisko...

Co do glonów czy masz jakąś wiedzę lub spostrzeżenia które mają wpływ na ich szybszy, lepszy rozwój??? Jakie oświetlenie, jakie parametry wody NO3 itd...

Podmiana 25% - 100L / tygodniowo, czyli masz 400L zbiornik Smile, no Panie Luki2323 podeślij mi swoją wiedzę, zdjęcia zbiornika, a będę wdzięczny... I błagam nie pisz mi, że wyglądają nieziemsko bo mnie już nosi aby je wpuszczać do zbiornika... A niestety muszę jeszcze minimum 1mc dozbierać na wszystkie zabawki do założenia zbiornika...

Dopisz proszę jakie warto zakupić pokarmy Smile???
To jest mój wybór:

- Premium Cichlid Plant S 95g Naturefood
- Spirulina flakes 70g 400ml HS OSI
- HIKARI CICHLID EXCEL SINKING MINI 100g

Czy coś jeszcze warto do tego zakupić?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Projekt 400L - biotop Tanganika + Tropheus - przez Morganelo - 10-10-2019, 15:42 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości