• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112l] Barwniaków " Kronika wypadków miłosnych "

#4
Mijają kolejne dni a w moim baniaku nadal na dwuch kawalerów wypada zero dziewczyny. Ten brak równowagi spowodował zanik jakiejkolwiek rywalizacji między samcami. Wdowiec tylko od czasu do czasu udowadnia młodemu a także sobie że mimo wieku jeszcze coś może i to on jest panem w kałuży. Resztę czasu spędzają jak dwaj dobrzy  kumple przy czipsach i piwie. Ja natomiast nadal sporo czasu poświęcam na szukanie dla nich drugich połówek. I wreszcie udaje się. Znajduję kolejny sklep na Śląsku posiadający kilka sztuk młodzieży barwniaka Nigeria Red. Tym razem rybki czeka dłuższą podróż. Ojczyzną ich jest kraina siedemjeden zwana. Niestety nie jest łatwo znaleźć chetną osobę która nie tyko przewiezie rybki z Wrocka do Tbgu ale da się jeszcze namówić na ich odbiór ze sklepu. Dzięki temu mam za to czas na kolejne zmiany w baniaczku. Na forum doradzano mi zakup 2 samic ale postanowiłem wyrównać szanse na starcie i dokupić 2 samice i mlodego samca. Wdowiec został z ciężkim sercem oddany do domu spokojnej starości. W przemeblowanym baniak na nowych lokatorów czekał tylko Karlus. Udaje mi się znaleźć dobrego czlowieka ktory dostarczy mi rybki. Upewniam sie jeszcze raz w sklepie czy aby na pewno nie pomylą się w rozpoznaniu płci i czekam na finalizację zamówienia. Jest coraz chłodniej na zewnątrz i trochę obawiam się skutków 8 godzinnego transportu. Koło północy odbieram zmarznietą gromadkę. Nie wytrzymuje i pierwsze co robię to sprawdzam płeć rybek. Mimo chłodnej wody samiczki są ładnie wybarwione więc kamień spada mi z serca. Teraz tylko pomyślnie je zaaklimatyzować. Mam nadzieję ze wszystko bedzie ok a mozliwośc obserwacji ich zachowań od samego początku czyli dobierania sie w pary zrekompensuje mi wszystkie dotychczasowe problemy.........

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: [112l] Barwniaków " Kronika wypadków miłosnych " - przez Goran - 01-10-2019, 22:32 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości