• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Przyśpieszony oddech, nitkowate odchody, problem z jedzeniem, blednięcie.

#5
(06-09-2019, 08:13 AM)Ruki napisał(a): Wiciowce stanowią naturalnych pasażerów naszych ryb, dopiero w pewnym warunkach zaczynają się namnażać nadmiernie i zmieniają się w drobnoustroje chorobotwórcze.

Witam

Zastosowałem się do zaleceń.
Kupiłem najpierw samiczkę Macmasteri, następnie zaaplikowałem Protocaps M według ulotki, po trzech dniach podmiana wody i aplikacja Baktoforte S po kolejnych dwóch znów Protocaps M i po trzech dniach podmiana wody.
Niby się wydawało że wszystko wygląda ok samiec zaakceptował samicę doszło do tarła samica złożyła szybko ikrę(ładna czerwono różowa), niestety jak to bywało wcześniej po dwóch dobach ikra zniknęła podejrzewam że została zjedzona. Co więcej na dolnej części pysku samicy pojawiła się dziwna narośl
   
   
Po kilku dniach to zniknęło ale za to samiec zaczął się dziwnie zachowywać czasem dostaje drgawek a wczoraj zauważyłem takie pojedyncze blade łuski
   
Co to może być?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Przyśpieszony oddech, nitkowate odchody, problem z jedzeniem, blednięcie. - przez zenek_8 - 03-10-2019, 16:31 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości