• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Barwniak Szmaragdowy - płeć i zachowanie

#13
Chciałam oddać tą jedną samiczkę, zapakowałam, zawiozłam i okazało się,że barwniaków już nie ma wcale więc nie dość,że samca na razie nie kupię to ta którą oddam będzie jedna jedyna, gdzieś tam ją wrzucą pośród innych nie wiem jakich ryb i do raczej wątpliwych warunków-z ciekawości zmierzyłam parametry wody jak przywiozłam je do domu i wiem,że trzymali je w kranówce. Piasku i garbników to pewnie też całe życie nie uświadczyły. No i myślę sobie - jakie ona ma szanse na przeżycie? Dopadł mnie dylemat moralny w wyniku którego wróciłam z nią do domu...

I teraz tak myślę...wiem,że na harem nie ma co liczyć, samca przy najbliższej okazji dokupię i połączy się (mam nadzieję) w parę z jedną z samic. Domyślam się, że drugi samiec do drugiej samicy czyli 2 pary barwniaków w 112 litrach to stanowczo za dużo? Czy gdyby została jedna para + druga samica to ma ona szanse na spokojne życie? Czy para np. w okresie tarła ją prędzej czy później wykończy? Nie zależy mi na odchowaniu potomstwa, chciałabym tylko aby wszyscy razem żyli w zgodzie Wink Na chwile obecną dominująca samica tą drugą przegania i większość dnia tamta siedzi gdzieś z tyłu (upodobała sobie korzeń porośnięty dużym microsorium) ale do jedzenia przypływa i nie widzę aby była jakoś poobgryzana czy coś w tym stylu - obie się ładnie wybarwiły. Akwarium jest dość gęsto zarośnięte, jest sporo naturalnych kryjówek - korzenie, kokosy, rośliny. Reszta obsady to 20x bystrzyk amandy i 8 kirysków sterby.
Doradźcie proszę czy mój plan (para barwniaków + jedna samiczka w takim akwarium) ma szanse na powodzenie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Barwniak Szmaragdowy - płeć i zachowanie - przez Ania84 - 11-11-2015, 20:27 PM
RE: Barwniak Szmaragdowy - płeć i zachowanie - przez Ania84 - 19-11-2015, 19:34 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości