• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: czerwieniaki - czarny PR czy cisza przed burzą?

#5
Ja miałem inne brzanki z "sumatrzańskimi" i wyrosły im z wiekiem wydłużone ogony, to przy nich zawsze miały poszarpane, potem je rozdzieliłem i ogony były już całe...
Możemy się tak przerzucać różnymi pojedynczymi obserwacjami, czy gatunkami, ale generalnie te brzanki są zaczepne wobec innych ryb, w szczególności długopłetwych, choć zdarzają się wyjątki, ale średnia idzie w kierunku podgryzania wg obserwacji różnych akwarystów. I raczej tego typu zachowania należy brać pod uwagę przy doborze obsad, żeby niepotrzebnie nie narobić sobie i rybom stresu, a w przypadku odchyłek od normy interweniować.

U Ciebie przy tych czerwieniakach może ratować wielkość zbiornika i że inne ryby do powolnych nie należą. Moim zdaniem to proszenie się o kłopoty dla kąsaczy, bo jednak nie rosną duże. Przy tarle wszystko się okaże.

OT. Nie wydaje mi się, aby taki prowokacyjny stosunek do kolegów z forum przysporzył Ci sympatyków.
[-] Post mimo12 otrzymał 1 polubień od:
  • stefan212020
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: czerwieniaki - czarny PR czy cisza przed burzą? - przez mimo12 - 13-12-2021, 12:59 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości