• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112l] Barwniaków " Kronika wypadków miłosnych "

#63
Nastrój tych stacjonarnych świat udzielił się chyba też moim rybkom. Z nudów obserwowałem jak Janusz z Zuzą też się nudzą. Ona nieumalowana leniwie przesiewała piasek, on przebierając od niechcenia płetwami tylko spogladał na pływające mu tuż przed nosem habrosusy. Ani on ani ona nie zwracali na siebie wcale uwagi.
Zastanawiałem się jak urozmaicić im tą nudę.
Wpadłem na pomysł i postawiłem przy bocznej szybie lusterko. Pierwszą reakcją Janusza i Zuzy była ucieczka. Jednak po chwili ciekawość wzięła górę i zaczęli zerkać na swoje odbicia i podpływać coraz bliżej. Januszowi zaczerwieniły się policzki i nastroszył płetwy. Zuza też ubrała najładniejszą sukienkę, by być lepszą od tej za szybką. 
Oboje prężyli się i udawadniali swoim odbiciom kto tu rządzi.
Gdy po kilku minutach zabrałem lusterko pobudzenie Barwniaków nie ustało. Zmieniło się tylko ich ukierunkowanie. Janusz docenił nowy strój Zuzy, a ona na nowo zauważyła w nim wojowniczego i walecznego faceta.
Od dobrych kilku godzin nie przestają się sobą zajmować, tańcują i podrygują jak za starych dobrych czasów.
Ciekawe czy taka sztuczna konkurencja może je zastymulować  do tarła......

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: [112l] Barwniaków " Kronika wypadków miłosnych " - przez Goran - 13-04-2020, 20:04 PM

Skocz do:


Browsing: 3 gości