• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 720lGeophagus sp Red head Tapajos

#1
Witam serdecznie jestem Rafał. Akwarium towarzyszy mi już 35l. Ostatnio wpadł mi w oko gdzieś filmik z tym właśnie ziemiojadem. Poszukałem więcej informacji i zaczynam planować akwarium gdzie miałyby zamieszkać te ryby.
Akwarium jak już napisałem 720l coś na kształt BW, nigdy nie miałem akwarium z tym biotopem. Celowo napisałem coś na kształt BW bo jednak nie chcę mieć tylko patyków ale jakąś roślinność też chciałbym tam mieć.Zanim zacznę to wszystko kompletować chciałem was prosić o pomoc w dobraniu towarzystwa do tych rybek. Po przeglądzie różnych gatunków z tych wód a może jednak nie wszystkie które wpadły mi w oko są odpowiednie i oczywiście nie wszystkie które wymienię mam zamiar wpakować do szkiełka. Dlatego zwracam się do was o podpowiedź z czego zrezygnować z mojej listy co wybrać i może wybrać coś innego.
A więc tak...
1. Geophagus sp Red head Tapajos (7szt.) ta ryba to podstawa tej obsady i od nie wszystko się zaczyna
2. Kiryski(?) jakaś ekipa na dno jeszcze nie wiem jaki gatunek chciałbym mieć który warto bo jest fajny do obserwacji?
3. Pstrążenica marmurkowa wpadła mi w oko i zagospodarowałaby wodę pod powierzchnią.
4. Jakaś ławica małych ryb (zwinnik blahera) może jakieś inne ktoś poleci
5. Skalary (jakieś) jeszcze nie wiem które wybrać
6. Dyskowce ich nigdy nie miałem i generalnie nie wiem czy one dałyby radę w takim zestawieniu więc tu jest największy znak zapytania. Trzy duże gatunki to może być za dużo na takie akwarium
7. Jakieś niewielkie L-ki też będą mile widziane

To są gatunki z których chciałbym coś wybrać z czego ewentualnie zrezygnować może polecicie coś innego pamiętając że ziemiojad jest rybą która otwiera listę.Jak dotarliście do tego miejsca to dziękuję za poświęcony czas i liczę na Waszą pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
720lGeophagus sp Red head Tapajos - przez Bourbon Kid - 29-08-2019, 13:03 PM
RE: 720lGeophagus sp Red head Tapajos - przez piotrK - 29-08-2019, 19:24 PM
RE: 720lGeophagus sp Red head Tapajos - przez Bourbon Kid - 01-09-2019, 21:26 PM
RE: 720lGeophagus sp Red head Tapajos - przez piotrK - 01-09-2019, 21:42 PM
RE: 720lGeophagus sp Red head Tapajos - przez Papja - 01-09-2019, 22:17 PM
RE: 720lGeophagus sp Red head Tapajos - przez Papja - 01-09-2019, 22:42 PM
RE: 720lGeophagus sp Red head Tapajos - przez piotrK - 02-09-2019, 09:37 AM
RE: 720lGeophagus sp Red head Tapajos - przez Bourbon Kid - 02-09-2019, 11:27 AM
RE: 720lGeophagus sp Red head Tapajos - przez piotrK - 02-09-2019, 16:48 PM
RE: 720lGeophagus sp Red head Tapajos - przez teo - 03-09-2019, 18:59 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości