• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Parachromis motaguensis "False yellowjacket cichlid"

Moje ryby są że mną już chyba 3,5 roku albo i więcej. 

W tym czasie obserwowałem je i co mogę powiedzieć po tym czasie? 

Rybom z wiekiem zmienia się charakter i to widać na przykładzie moich Parachromis, które będąc 3 lata w spokojnym związku nagle zaczęły się kłócić. 

W okresie pomiędzy tarlowym (lub w trakcie wychowywania młodych) samiec staje się agresywny w stosunku do samicy i vice versa. 

Rozwiązaniem bylo odrzucenie chłopca do bicia, którego nie da się zabić jednym uderzeniem i tak trafił do mnie zbrojnik Gibbiceps. 

Ryba spełnia swoje zadanie ponieważ gdy samica przecholuje z agresja w stosunku do samca lub samiec jest natarczywy to ta chowa się za zbrojnikiem. Samiec próbując zaatakować samice nagle skupia swoją agresję na zbrojniku, który de facto łagodny nie jest no i raz na jakiś czas mam małą "bitke"

Dzięki temu samica jest cała i ma czas na regenerację, samiec pływa po całym akwarium, sytuacja się uspokaja i kochankowie znów są razem (patrs zdjęcia- odstęp chyba 2 dniowy  

Ogólnie plan jest taki, że po przearanżowaniu zbiornika planuje dorzucić druga samice Parachromis oraz ew. Parke Zeber lub innych agresywnych ale małych pielęgnic. 

Dlaczego druga samice? Bo kupując te ryby i po dobraniu się pary pozostałe 4 sztuki dałem szwagrowi, a te w układzie 1+3 stworzyły harem i tarly się naprzemiennie. 

W związku z tym, że te ryby sprawiają mi wiele frajdy i pomimo tego, jak długo je mam-ciągle mnie zaskakują planuje wdrazyc parę zmian aby móc podzielić się wrażeniami za kolejnych parę tygodni, miesięcy a może lat?

Przepraszam za jakość zdjęć lecz wykonuje je telefonem. Ponieważ moja aktywność na forum znacznie zmalała to nigdy nie robiłem planowanych sesji, a zdjęcia jakie posiadam to wyłącznie wynik tego, że zaobserwowałem coś ciekawego lub ryby po prostu ładnie wyglądały i stały w bezruchu Big Grin


Załączone pliki Miniatury
                       
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Parachromis motaguensis - przez sskendo - 14-01-2012, 19:08 PM
RE: Parachromis motaguensis "False yellowjacket cichlid" - przez Rysiek - 29-03-2016, 16:18 PM
RE: Parachromis motaguensis "False yellowjacket cichlid" - przez Rysiek - 31-03-2016, 17:11 PM
Parachromis motaguensis "False yellowjacket cichlid" - przez Raciczka - 22-05-2017, 19:44 PM
Parachromis motaguensis "False yellowjacket cichlid" - przez Raciczka - 03-06-2017, 18:58 PM
RE: Parachromis motaguensis "False yellowjacket cichlid" - przez Raciczka - 04-06-2017, 20:09 PM
RE: Parachromis motaguensis "False yellowjacket cichlid" - przez Raciczka - 04-06-2017, 20:57 PM
RE: Parachromis motaguensis "False yellowjacket cichlid" - przez Raciczka - 05-06-2017, 15:20 PM
Parachromis motaguensis "False yellowjacket cichlid" - przez Raciczka - 15-06-2017, 18:10 PM
RE: Parachromis motaguensis "False yellowjacket cichlid" - przez Pley - 14-01-2019, 21:44 PM
Parachromis motaguensis - przez ozim87 - 07-02-2012, 21:23 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości