• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: ID : Lepidiolamprologus kendalli czy L. elongatus ?

#1
Witam wszystkich i od razu zwracam się z prośbą o pomoc w identyfikacji ryb które kupiłem jako Lepidolamprologus elongatus, dwa tygodnie temu w Discus Zoo w Wwie.
Niestety nikt w sklepie nie był w stanie powiedzić nic więcej, oprócz tego że gdy je kupowali , podpisane były jako L. elongatus (nie znali nawet nazwy gatunkowej).
Ryby pływaja u mnie z Cyphotilapia g. Moba i Altolamprologus compress.
Po obejrzeniu fotek z netu,a przede wszystkim fotek autorstwa Bernarda z jego Lepidiolamprologus kendalli, które są w podobnym wieku i podobnych rozmiarów co moje Lepiduski, stwierdziłem że te moje własciwie identyczne z L. kendalli.
Zacząłem wertować fotki w necie, żeby rozróżnić te dwa gatunki i zidentyfikować moje nowe nabytki. Jednak fotki w necie przedstawiaja z reguły dorosłe ryby, więc nadal nie jestem pewien co mam.
Może ktoś z Was będzie w stanie pomóc ?
Ze swojej strony, przychylałbym się do tego, że są to Lepidiolamprologus kendalli.
Zamieszczam kilka fotek kupionych przeze mnie ryb pod nazwą Lepidiolamprologus elongatus.

[Obrazek: 2011_03_06_Lepidolamprologus_elongatus_01.jpg] [Obrazek: 2011_03_06_Lepidolamprologus_elongatus_02.jpg] [Obrazek: 2011_03_06_Lepidolamprologus_elongatus_03.jpg]
Marcin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
ID : Lepidiolamprologus kendalli czy L. elongatus ? - przez marti - 07-03-2011, 21:44 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości