• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: białe robaki na rybach

#1
Witam dzisiaj zauważyłem na kilku moich tetrach takie białe robaki (największy ma prawie 1.5cm) w przeźroczystych bomblach na płetwach i skórze znalazłem w necie że to Dermocystidium ale nie znalazłem nic o leczeniu
Błagam o pomoc bardzo i zależy na tych rybach
ps. wiem że to forum o pielęgnicach ale to jedyne miejsce gdzie mogę otrzymać pomoc
(zdjącia nie są moje tylko z tej strony którą znalazłem)


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Pojemność zbiornika- 112l

Wymiary zbiornika- 80x35x40
Jak długo zbiornik funkcjonuje-ok 4miesiące
Wyposażenie zbiornika (filtracja itp.)-filtr zewnętrzny multikani z dwoma pojemnikai
Obsada-5 kirysków sterby, 2 gurami mozaikowe, 10 tetr cesarskich, 6 neonów, chwilowo gupiki (nie wiem ile)
Parametry wody: jutro sprawdze
Częstotliwość i wielkość podmian wody-co tydzień ok 20-25l
Jak przyrządzasz wodę do podmian-odstawiam na 24h
Czym ryby są karmione oraz jak często-2 razy dziennie karmami hikari
Objawy chorej ryby-wyżej
Czy ryby były ostatnio leczone-nie
Czy do zbiornika doszły ostatnio jakieś nowe ryby-tetry i gurami
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
dziś wszystkie chore ryby wyskoczyły z akwarium niestety jednej nie udało się uratować
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jeśli masz możliwość to obejrzyj tego robaka pod mikroskopem albo przynajmniej pod lupą. Koniecznie zrób zdjęcia, zwłaszcza główki. Jeśli nie masz dostępu do tego typu sprzętu to idź z taką rybą do weterynarza i poproś niech Ci zrobi z tego preparat.
Kojarzy mi się, że tego typu cysty z larwami tworzą tasiemce, ale mogą to być też zupełnie inne pasożyty.
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
będę próbował jutro zrobić zdjęcie bo dzisiaj słabe światło ale nie wiem czy się uda bo jak wyskoczyły to dość mocno wyschły
jak się nie uda to będę dzwonił do weta czy mi coś takiego zrobi jak nie to pójdę do pana Korzeniowskiego ale on według grafika dopiero w środę Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(29-04-2019, 00:17 AM)zbrojnik napisał(a): będę próbował jutro zrobić zdjęcie bo dzisiaj słabe światło ale nie wiem czy się uda bo jak wyskoczyły to dość mocno wyschły
jak się nie uda to będę dzwonił do weta czy mi coś takiego zrobi jak nie to pójdę do pana Korzeniowskiego ale on według grafika dopiero w środę Sad
Proszę poczytaj :https://alchetron.com/Dermocystidium oraz podobne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
poczytałem i zrobiłem zdjęcia niestety nie mam dobrego aparatu ale podczas robienia zdjęć zauważyłem że te "robaki" nie są tak całkowicie schowane w tych bomblach tylko są jakby przeplecione przez płetwę a bomble są obok albo "robaki" przez nie przechodzą a tych co są na skórze nie udało mi się dobrze zobaczyć poza tymi "robakami" nie ma żadnych zmian i rybki zachowują się normalnie
zdjęć nie wiem czemu ale nie udało mi się wstawić na forum cały czas wywala błąd
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A to nie czasem lernaea będą? Zobacz sobie ich zdjęcia w internecie.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
nie to raczej nie to bo te moje są bardziej takie równe, jednolite i trzymają się ryby a nie zwisają

nie to raczej nie to bo te moje są bardziej takie równe, jednolite i trzymają się ryby a nie zwisają
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
dzisiaj jedna z 3 chorych rybek które przeżyły wyskakiwanie zdechła podejrzewam że to jednak od tego wyskoczenia.
wysyłam jej zdjęcia może komuś coś to powie
edit: próbowałem ze 20 razy wstawić te zdjęcia i nie mogę tamto pierwsze poszło bez problemu a później nic
mogę wysłać na maila albo coś bo już nie mam pomysłów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości