• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pelvicachromis kribensis "Makoure"

Czytałem, i się zastanawiam. Muszę sprawdzić czy mój samiec w ogóle żyje. :/ Nie widziałem go od tygodnia.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Myślałem, że dziś rano widziałem w końcu poważniejsze zaloty, a tu się okazuje, że po południu parka wyprowadziła młode Big Grin Sam nie wierzę w to co widzę, bo na udane tarło tego gatunku musiałem czekać chyba ponad rok, i to dopiero młode odchowane u mnie do niego podeszły. Młodych jest mało ale sam fakt mnie cieszy.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Świetnie, są młodsze od moich o miesiąc. U mnie podobnie jak u ciebie potomstwo dzikusów wydało dopiero młode. Ciekawe czy one szybko przestają być płodne?
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(01-05-2021, 19:28 PM)Zimna Zośka napisał(a): Świetnie, są młodsze od moich o miesiąc. U mnie podobnie jak u ciebie potomstwo dzikusów wydało dopiero młode. Ciekawe czy one szybko przestają być płodne?
Dobre pytanie, fakt jest taki że na początku produkowały sporo młodych, a potem widziałem tylko dużo kopania, piękne barwy i nic więcej. Dorosłe padły, nawet mój najładniejszy samiec odchowany przeze mnie też z czasem wykorkował, dopiero dwie ostatnie ryby wyprowadziły jakikolwiek narybek. Liczę, że pomimo tych przejść to nie ich ostatni miot Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:


Jak tam wasze barwniaki sie trzymają? Grupka młodych rośnie i już chyba brzanki im nie straszne Smile
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
U mnie niestety dość sporo drapieżników spowodowało, że młodych zostało 5 sztuk, ale wydaje mi się, że teraz już im nic nie grozi. Mam nadzieję, że odbędą kolejne tarło w tym roku i bardziej obrodzą w potomstwo.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wzorowi rodzice, piękny widok Smile
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(25-05-2021, 07:36 AM)dzikakuna napisał(a): Wzorowi rodzice, piękny widok Smile

Tak, zaskoczyły mnie dobrą opieką. Przeważnie trzymałem pary same aby odchowywały młode, tu postanowiłem dodać toważystwo i nie żałuje. Jest co oglądać.

Ryby bedą na wydanie za jakiś czas, może się skusisz?
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(25-05-2021, 21:05 PM)Zimna Zośka napisał(a):
(25-05-2021, 07:36 AM)dzikakuna napisał(a): Wzorowi rodzice, piękny widok Smile

Tak, zaskoczyły mnie dobrą opieką. Przeważnie trzymałem pary same aby odchowywały młode, tu postanowiłem dodać toważystwo i nie żałuje. Jest co oglądać.

Ryby bedą na wydanie za jakiś czas, może się skusisz?
Być może... Ewentualnie siądę i poczekam aż mi przejdzie Big Grin
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A to moja rodzinka Makoure taplająca się w detrytusie Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości