• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Przebicia w LEDach

#1
Podpowiedzcie, co zrobiłem nie tak, bo nie mam pomysłu.
Moduły RGB Samsunga przykleiłem na klej na gorąco do 3mm sztangi aluminiowej (płaskownik). Po podpięciu ledów do TC421 i włączeniu zasilania - płaskownik sprawdzony "probówką" pokazuje, że w płaskowniku jest napięcie elektryczne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zmierz miernikiem bo probowki rozne cuda pokazuja
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Miernika nie posiadam. Po odłączeniu zasilania z TC421, probówka przestała cokolwiek wykrywać, czyli prawidłowo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mozesz mi pokazac spod takiego modułu? Bo nie uzywam ich  belki robie na powerledach i kleje to na klej termoprzewodzący moze byc tez tak ze ktorys modul ma przebicie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Belka kupiona jest w Castoramie. Łatwiej mi tak po prostu. Zastanawiam się jeszcze czy się przejmować bo probówka ma zakres 125 - 250V. A z zasilacza idzie 12V        
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Probówka wskazuje ładunek jedynie. Dotknij 3 żył w gniazdku po kolei i może wskazać ładunek na każdej żyle.
Co nie znaczy że jest tam " faza" akurat .
Tylko wskaźnikiem dwubiegunowym  jesteś w stanie jednoznacznie stwierdzić czy jest przebicie/polaczenie . Jak barttsw pisał .

Inna rzecz , że profil aluminiowy powinieneś mieć do-ziemiony, zgodnie z normami i prawem.
Co zazwyczaj jest pomijane przez 98%
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tak instalacja 230v pradu przemiennego powinna byc uziemiona  przewodem ż-o o przekroju minim 4mm2
Ponadto tak jak pisalem.wyżej diody obojetne jakie klej klejem termoprzewodzacym 

Ten plaskownik nie odprowadzi ci ciepla lepszym rozwiazaniem sa profile reklamowe a jedno z najlepszych to blacha o grubosci 3mm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
wklej zdjęcie podłączenia zasilacza i napisz jaki to model. Może w nim tkwi problem. U mnie niema takiego objawu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(05-02-2019, 22:44 PM)barttsw napisał(a): Tak instalacja 230v pradu przemiennego powinna byc uziemiona  przewodem ż-o o przekroju minim 4mm2
Ponadto tak jak pisalem.wyżej diody obojetne jakie klej klejem termoprzewodzacym 

Ten plaskownik nie odprowadzi ci ciepla lepszym rozwiazaniem sa profile reklamowe a jedno z najlepszych to blacha o grubosci 3mm
Tam nie ma co odprowadzać, takie moduły nagrzewają się tyle co nic. Obojętnie co weźmie do nich będzie dobre, może być nawet drewniana listewka i kropelką przyklejone.

Ghost w markecie budowlanym najtańszy "miernik" kupisz za 15pln.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jak masz podpięte ledy? Najlepiej dodaj zdjęcie jak to u Ciebie wygląda. Które żyły gdzie wpinałeś?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości