• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 250 l Pytanie o obsadę Afryka zachodnia

#1
Witajcie, myślę powoli o zmianie obsady akwarium 250 l (50x100x50h). Mam tam teraz BW Azja z gurami czekoladowym, rasborami i piskorkami kuhli. Chciałbym zrobić Afrykę Zachodnią, bo domowy nacisk jest taki, żeby wizualnie się ładnie prezentowało. 

Myślałem o parce barwniaków szmaragdowych, ławicy lśniącooczka i może 2 motylowcach (pytanie czy nie zjedzą lśniącooczków). Nie zależy mi specjalnie na dużych rybach. Możecie ewentualnie polecić coś innego?

BTW może jest ktoś chętny na gurami czekoladowe i resztę obecnej obsady? Opis tutaj:

https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=9384
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Co do pielęgnic to mógłbyś spróbować z parą Benitochromisów + para mniejszych barwniaków(jak kribensis). Ja z WAC będę chciał przywieźć B. finley i B.sp. "Streched", w pewnym nadmiarze... Smile
Łśniącooczki odpuść, kribensisy je zjedzą, nie mówiąc już o benitochromisach. Poszedłbym w proporce i procatopusy/Ladigesia rolofii, o ile nie będzie motylowców. Do mnie te ryby nie przemawiają, więc odradzam. Wink

Na dno możesz wpuścić jakieś małe sumiki, jak Microsynodontisy.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(24-01-2019, 20:12 PM)Ruki napisał(a): Co do pielęgnic to mógłbyś spróbować z parą Benitochromisów + para mniejszych barwniaków(jak kribensis). Ja z WAC będę chciał przywieźć B. finley i B.sp. "Streched", w pewnym nadmiarze... Smile
Łśniącooczki odpuść, kribensisy je zjedzą, nie mówiąc już o benitochromisach. Poszedłbym w proporce i procatopusy/Ladigesia rolofii, o ile nie będzie motylowców. Do mnie te ryby nie przemawiają, więc odradzam. Wink

Na dno możesz wpuścić jakieś małe sumiki, jak Microsynodontisy.

Dzieki wielkie, nie chce przerybiac, ale jak wejda dwie pary pielegniczek czemu nie. Daj znac jak wrocisz z WAC. Mam nadzieje ogarne do tego czasu obecny baniak.

Motylowce jakos dziwnie mi sie podobaja, ale zobacze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Spokojnie, ja w takim baniaku miałem B. nigrodorsalis + W. humilis.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(25-01-2019, 00:19 AM)Ruki napisał(a): Spokojnie, ja w takim baniaku miałem B. nigrodorsalis + W. humilis.

A w takim razie moze same humilisy? Niby duze, ale ladne sa. Macie je jeszcze? Mozna sciagnac parke? Czy parka humilisow z motylowcami bylaby ok? Motylowce srednie na rozpraszacze....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Tak, parka Wallaceochromisów spokojnie do takiego baniaka- Sneipas chyba ma parkę na sprzedaż. Świetne barwniaki. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(26-01-2019, 23:55 PM)Ruki napisał(a): Tak, parka Wallaceochromisów spokojnie do takiego baniaka- Sneipas chyba ma parkę na sprzedaż. Świetne barwniaki. Smile

Dzieki, a rozpraszacze? Motylowce wystarcza? Czy nawet ich nie zauwaza?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie, motylowce się nie sprawdzą jako rozpraszacze. Wink

Proporczykowce- u mnie sprawdzały się Ch. bivittatum, wszelakie Fundulopanchax), Procatopus, czy mniejsze świeciki(z dostępnych Alestopetersius caudalis).
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości