• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Biotop dla Akary z maroni

A gdybym w przyszłości chciał trzymać dwa gatunki jakiś małych pielegniczek w jednym akwarium to jaką wielkość dna byście proponowali i ewentualnie jakie gatunki ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Małe apisto z CW- borelli, trifasciata, pucallpaensis, czy commbrae. W akwarium 120x40cm spokojnie dasz układ 5 samców i z 6 samiczek, wybór gatunków nalezy do Ciebie Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(10-01-2019, 17:27 PM)rypinus napisał(a): A gdybym w przyszłości chciał trzymać dwa gatunki jakiś małych pielegniczek w jednym akwarium to jaką wielkość dna byście proponowali i ewentualnie jakie gatunki ?
Napisałem o tym w e-zinie. Korzystajcie z niego! Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A miało być tak pięknie :-(. Podłączyłem nowo zakupiony filtr eheim 2228 i niestety okazało się że cięknie. Najpierw myślałem, że to uszczelka .W końcu filtr był używany. Lecz okazało się iż w miejscu gdzie klamra trzyma głowice jest pęknięcie, właśnie na głowicy . Jakby tego było mało, dosłownie po chwili strzelił wirnik. Nie wiem tylko czemu, bo filtr, jak i węże były normalnie zalane. Na szybko wygrzebałem starego Eheima 2213. Jak długo na tym filtrze akwarium będzie mogło w miarę normalnie pracować ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jeśli w zbiorniku nie ma jakiegoś gigantycznego złoża typu 20kg ceramiki w sumpie Smile to większość biologii siedzi w podłożu i na innych elementach wystroju w samym zbiorniku. Akwarium powinno spokojnie pociągnąć na tym małym Eheimie. Jeśli nie chcesz mieć syfku, to możesz ewentualnie dorzucić jakiś filtr mechaniczny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W zbiorniku tylko piach kwarcowy Kreisel 099, plus dużo gałęzi i korzeni. Zbiornik już odpalony od kilku tygodni, więc liczę, że bakterie będą tak jak napisałeś w całym baniakuSmile. Jednak docelowo muszę rozejrzeć się za jakimś większym filtrem. Nie opłaca mi się na razie kupować samej głowicy do filtra bo to koszt około 150zł. Mam od żony zielone światło na kupno jakiegoś nowego filtra.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Cześć, zastanawiam się nad akarami z maronii w 200L jakie rybki jeszcze możecie polecić do towarzystwa? Chcę max 2-3gatunki. W tym myślę nad jakąś ławicową rybą. Chciałbym by było biotopowo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości