• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowe akwarium po latach

#61
Ale brzydale, nie rób sobie tego! Dzikusy są ładniejsze i bardziej kolorowe, hodowlane aggie są przereklamowane. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Pokazałem żonie ostatnie zdjęcie i jest szansa Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
Pierwsze ozdoby do akwarium już są Wink przed włożeniem do akwarium potraktuję je jeszcze pistoletem na gorące powietrze, żeby dosuszyć.

W przyszłym tygodniu przychodzi firma, w której będę zamawiał szafkę, jako że zamawiam u nich od razu szafki do kuchni to liczę na rabat Wink    
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Gałązki wierzby?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Tak. Chciałbym w tym akwarium mieć zwisające gałęzie przynajmniej z jednej strony. Na dno oczywiście też trafią jakieś gałęzie /korzenie, ale zależy mi na tych zwisających - jak na brzegu rzeki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
(08-07-2018, 19:48 PM)Ghost napisał(a): Pierwsze ozdoby do akwarium już są Wink przed włożeniem do akwarium potraktuję je jeszcze pistoletem na gorące powietrze, żeby dosuszyć.

W przyszłym tygodniu przychodzi firma, w której będę zamawiał szafkę, jako że zamawiam u nich od razu szafki do kuchni to liczę na rabat Wink
Lepiej potraktuj ją myjką ciśnieniową żeby pozbyć się kory. Kora wierzby zawiera glukozydy fenolowe, czy coś tam...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Glikozydy fenylowe mają działanie przeciwzapalne, itp. Może lepiej, żeby trafiły do wody? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Nic się nie powinno stać od lat używam gałązek i gałęzi wierzby. Jeszcze nie zauważyłem nie chcianych skutków lub gorszej kondycji ryb.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
Ja radzę usunąć korę, gdyż kora wierzby gnije w akwarium. Zapach niezbyt przyjemny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
Był na forum temat w którym autor mówił o dziwnym zachowaniu ryb przy tym drzewie. Po wyjęciu wierzby ryby odżyły. Radzę poszukać i przeczytać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości