• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [64L][Azja] Od kuchni.

#1
Będzie to temat przedstawiający powstawanie zbiornika "od kuchni". Dziś zacznę od prezentacji świeżo (24h temu) sklejonego akwarium o wymiarach 80x40x20h = 64L

Zbiornik powstał z zamysłem posiadania dennych ryb. Po konsultacji z Catfishem obieram Ameryke południową.

Jeżeli chodzi o obsadę, to nie zdradzę Wam co planuje, ale mam nadzieje, że się nie zawiedziecie.

Akwarium:
80x40x20cm, szyba 6mm

Filtracja:
Aquael fan 1 plus

Podłoże:
Piach made in budowa - sprawdzany

Oświetlenie:
15 W T8/ 2x 70cm listwy LED

Akwarium kleiłem wczoraj. Jest to moje pierwsze DIY.
Dziś sprawdzałem czy wszystko ładnie się trzyma - trzyma. Jest parę pęcherzyków powietrza, ale jezeli się powiększą, to akwarium rozkleje i skleje na nowo.

[Obrazek: zdjcie0528.jpg]

[Obrazek: zdjcie0530u.jpg]

[Obrazek: zdjcie0542.jpg]

[Obrazek: zdjcie0541l.jpg]


Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
no to będziemy dopingować,
lubię takie tematy a jeszcze bardziej lubię sam je tworzyć, tym razem wczuję się w rolę i będę się przyglądał

nie przejmuj się tymi pęcherzykami, jak byś zobaczył moje akwarium o wysokości prawie 60 cm i jakie mój "fachowiec" porobił bąble - miejscami pęcherz jest szerszy w spoinie niż silikon, oczywiście zdaje sobie sprawę z zagrożenia ale przy słupie wody wysokości 20cm to możesz spać spokojnie

piach made in budowa - też mam taki, wymiata Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzięki wielkie.

Akwarium okazało się... Szczelne!


[Obrazek: zdjcie0550.jpg]

[Obrazek: zdjcie0546d.jpg]

Już woda się filtruje.

Następna aktualizacja pojawi się, gdy będzie oświetlenie (mam parę pomysłów) i powstanie jakiś aranż
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Gratulacje, dobra robota!
No to czekamy na kolejne odsłony Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zazdroszczę Twojej dziewczynie jeśli umiesz cokolwiek w baniakach zrobić przy tak małej wolnej przestrzeni nad baniakiem. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(01-02-2012, 22:36 PM)Ruki napisał(a): Zazdroszczę Twojej dziewczynie jeśli umiesz cokolwiek w baniakach zrobić przy tak małej wolnej przestrzeni nad baniakiem. Big Grin

Chłopak uzdolniony manualnie Smile Ale czego zazdrościsz to nie wiem, musisz opowiedzieć Big Grin
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Cytat:Piach made in budowa

Nie wiem, jakie rybska wpuścisz na to podłoże, więc maleńka uwaga. Piasek używany na budowach może być kopalniany lub rzeczny. Na oko - przy zbliżonej frakcji - mogą wyglądać podobnie. Niemniej, przy zastosowaniu akwarystycznym jego pochodzenie jest istotne. Piach rzeczny - w wyniku stałego kontaktu z wodą - będzie miał ziarna zaokrąglone, pozbawione krawędzi. Stąd lepiej będzie się nadawał do zbiornika z rybami przesiewającymi go przez blaszki skrzelowe. Kopalniany może je ranić.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dator. Piach po zamoczeniu ma fakture jak najzwyklejszy kwarcowy z zoologika - apisto na nim przesiewały i wszystko było oki.

Fakt, mam mało miejsca do "grzebania", ale powiem Wam, że mimo tego, że mam stosunkowo duże ręce to daje radę Big Grin

Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Pokrywa już jest od dawna, a problem miałem z oświetleniem. 15W świetlówki nie chciałem dawać, bo nie dość, że nie miałem gdzie ulokować statecznika, to nie chciało mi się zamawiać oprawek, uchwytów i świetlówek...

Spróbowałem z 9W oświetleniem na gwint E14. Zamontowałem to dosłownie na środku, a akwarium jest pięknie mocno oświetlone!

Aranż na razie zrobiony tak, żeby był. Aktualnie moczy się w akwarium piękny korzeń przycięty dokładnie na 20cm wysokości i pare "miotełek".

[Obrazek: pb260080.jpg]

Ostatnio mam problemy z wybraniem obsady, bo po konsultacji z Catfishem dowiedziałem się, że gatunki, które mnie interesują są niedostępne. Bede czekać.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A jakie gatunki byś chciał?
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości