• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Alcolapia alcalica

#1
Pisałem już, że niedawno trafiły do mnie wymarzone Alcolapia alcalica z tanzańskiego jeziora Natron. Grupa składająca się z 2 samców i 5 samic zadomowiła się w akwarium o długości 120 cm x 40 cm szerokości i 5o cm wysokości. Podłoże to drobny piasek z otoczakami z rzeki Raba (tak biotopowo Smile. Temperatura około 30 stopni. Woda podrasowana solą morską i  sodą. Ryby w towarzystwie młodych Danakilia sp. czują się świetnie i namiętnie wcinają różne sałatki.

Większy samiec kilka dni po przyjeździe wyglądał tak:

[Obrazek: attachment.php?aid=33950]

Wiele osób mnie pytało już o narybek i kiedy się rozmnożą Smile, a Wolfgang Gessel którego filmik z tarła Alcolapia ostatnio prezentowano na profilu Fb Cichlidae.pl napisał w komentarzu, że Krzysiek na pewno rozmnoży te ryby. Tremę miałem straszną Smile i moje ryby chyba poczuły to bo dziś samiec pięknie się przystroił i odbył tarło z dwiema samicami. Niespodzianka ogromna. Wspaniałe u tych ryb jest to, że praktycznie nie widzę żadnej agresji. Młodszy samiec nie jest przeganiany i ryby żyją póki co we wspaniałej harmonii. Zakochałem się w tych rybach. 

Samiec w ubarwieniu godowym 

[Obrazek: attachment.php?aid=33963]

Inkubujące samiczki

[Obrazek: attachment.php?aid=33965]

[Obrazek: attachment.php?aid=33966]


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Tak jak już pisałem, męcząc Cię, na facebooku- must-have, śliczne i zaklepuje młode Big Grin.


Gratuluję, śliczne ryby, najładniejsza odmiana alcalica Ci się trafiła i ogon to mają niczym Apistogrammoides pucallpaensis Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
hahaha gratuluję, chyba trzeba Cię męczyć o inne ryby, to tarła sie posypią Big Grin
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
To były dorosłe ryby więc umieszczenie ich w dobrym zbiorniku zaowocowało tarłami. 
Ogon samca nie jest dobrze widoczny ale dzisiaj ma piękny czerwony nalot Smile są przepiękne
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Piękne ryby.... Smile

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Gorąca woda, gorący temperament, ekspresowe tarło. Smile

Gratki! Kiedyś je muszę mieć. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Śliczne! I to obie płcie.
Pozdrawiam Smile
Tomek B.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ekstremalnie piękne Big Grin Gratulacje.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Świetne ryby!
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wczoraj w 14-tym dniu inkubacji samiczka wypuściła około 25 sztuk maluchów. Podczas opieki nad ikrą samica przyjmowała pokarm i po uwolnieniu młodych prawie natychmiast rozpoczęła żerowanie. Narybek jest dość mały (mniejszy niż u Haplochromini). Karmienie zacząłem od First bite Hikari.
Uwielbiam akwarium z tymi rybami, a z Danakilia robią wspólnie niezły kocioł podczas karmienia. Są bardzo ruchliwe.

Jesli ktoś jest chętny na młode proszę o kontakt.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości