• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Najlepsza marka pokarmów sztucznych dla pielęgnic
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
ACTI
0.28%
1 0.28%
AZOO
0.56%
2 0.56%
DAINICHI
3.65%
13 3.65%
HIKARI
26.69%
95 26.69%
JBL
3.93%
14 3.93%
NATUREFOOD
16.85%
60 16.85%
O.S.I.
11.24%
40 11.24%
SERA
4.49%
16 4.49%
TETRA
11.52%
41 11.52%
TROPICAL
20.79%
74 20.79%
Razem 356 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Title: Najlepsza marka pokarmów sztucznych dla pielęgnic

#1
Zapraszamy do głosowania. Można wybrać 3 ulubione marki. Zachęcamy również do umotywowania swojego wyboru w tym temacie.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
zagłosowałem na Hikari, Naturefood i O.S.I.

Hikari - z moich obserwacji bardzo dobrze wybarwia, używam go od zawsze, od czasu kiedy pojawił się w naszym kraju
Naturefood - za reakcję ryb i zróżnicowaną granulację, mam go od niedawna i ciężko coś więcej napisać
O.S.I - za ich spirulinę w płatkach - takich płatków nie ma chyba nikt inny Smile

gdybym mógł to jeszcze zagłosował bym na Tetrę - przez sentyment, mój pierwszy pokarm zagraniczny jakim karmiłem ryby
no i na Tropicala - tak patriotycznie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
W nawiązaniu do tego co napisał filas, zagłosowałem m.in. na JBL ze względu na ich spirulinę, uważam, że nie ustępuje jakością OSI, jej płatki zachowują się tak samo (nie kruszą się jak Tropicala) i są tańsze od obydwu które wymieniłem (Tropical, O.S.I.).
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Panowie, wszystko ładnie - ale tytuł ankiety mówi o pielęgnicach mięsożernych. No chyba, że spirulinę uznamy za pokarm uzupełniający dla tych gatunków Cool
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Chyba, że wytnę z ankiety słowo "mięsożernych"? Bo nie wiem czy jest sens robić taki podział... Nie miałem nigdy typowo roślinożernych pielęgnic. Czy czasem w ankiecie o pokarmie roślinnym wyniki nie będą takie same? Zagłosowalibyście inaczej?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mam wrażenie, że większość głosujących (podobnie jak ja) głosuje na pokarmy, które stosuje i z którymi nie wiąże problemów z rybami. Smile
Spośród wymienionych marek od wielu lat (bądź nigdy) nie stosowałem dla mięsożerców pięciu, więc siłą rzeczy nie mogą one zostać przeze mnie wybrane.
Wynik ankiety daje jednak jakiś pogląd nt. tego jakich firm pokarmy są najczęściej wybierane przez hodowców pielęgnic.
Powody są oczywiście różne:
1. cena (to np. zaleta HIKARI, czy TROPICAL, a wada NF czy OSI)
2. dostępność (to np. zaleta TROPICAL, TETRY, czy HIKARI, a wada DAINICHI, NF, czy OSI)
3. brudzenie wody czy zapach (to np. wada HIKARI czy DAINICHI)
4. pobieranie przez ryby
5. celowość namaczania granulatów (to np. zaleta NF czy DAINICHI, a wada pozostałych)
6. opinie innych doświadczonych hodowców (to np. zaleta OSI czy NF)
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dzięki Bernardzie za wyszczególnienie, bardzo dobrze to ująłeś. Uważam podobnie, że kryteria pewnie u każdego będą nieco inne, ale jednak wszyscy raczej dążymy do tego samego - by zapewnić naszym rybom dobre odżywianie na miarę naszych możliwości. Dzięki temu zwycięzcą faktycznie niekoniecznie zostanie na przykład pokarm opracowany idealnie dla pielęgnic, ale piekielnie drogi. Myślę, że to dobrze, skoro oceniamy tu głównie poczynania akwarystycznych producentów.

Myślę, że może to być również cenne źródło wiedzy również dla nich samych Smile

A wracając do mojego wcześniejszego pytania - czy ktoś ma obiekcje, żebym usunął z ankiety słowo "mięsożernych"?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(26-01-2012, 11:39 AM)Topielec napisał(a): A wracając do mojego wcześniejszego pytania - czy ktoś ma obiekcje, żebym usunął z ankiety słowo "mięsożernych"?

Uważam też, że mozna usunąć, moje wszystkie dostają raz dziennie spirulinę.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Wyszedł już taki galimatias, że lepiej będzie usunąć te "mięsożerne". Kiedyś trzeba zrobić osobną ankietę specjalnie dla nich. Smile Lwów się szpinakiem nie karmi. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(26-01-2012, 16:59 PM)Ruki napisał(a): Wyszedł już taki galimatias, że lepiej będzie usunąć te "mięsożerne". Kiedyś trzeba zrobić osobną ankietę specjalnie dla nich. Smile Lwów się szpinakiem nie karmi. Big Grin
Ruki na lwach się nie znam, ale jeśli tak mówisz to pewnie tak jest Smile
Powodzenia z lwami Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości